QNAP QGD-3014-16PT
switch - 16 porte - smart
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| Konfigurerer lokationsindstillinger (CLI) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 14 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 14 |
| Kombo SFP porte, antal | 2 |
| HDMI stackingport | 2 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 1000BASE-T |
| Port-spejlning | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Port-based VLAN |
Optisk fiber
| Fiber ethernet kabelteknologi | 1000BASE-X |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 32 Gbit/sek. |
| Gennemløb | 16 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP client, DHCP server |
| IGMP snooping | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | 256-bit AES, FIPS 140-2, HTTPS, SSH, SSL/TLS |
| Loop beskyttelse | Ja |
Multicast funktioner
| MAC-adresse tabel (multicast) | 8000 entries |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Knap til nulstilling | Ja |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Fejl, Link, PoE, Hastighed |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Elektromagnetisk kompatibilitet | CLASS A |
Præstation
| Processorproducent | Intel |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | Intel Celeron J4125 |
| Processorfrekvens | 2000 MHz |
| Hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Intern hukommelse | 8192 MB |
| Flashhukommelse | 4000 MB |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 250 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 16 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 140 W |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 2 År |
| I/O-porte | 3x USB 3.2 Gen 1, 2x 2.5GbE |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 295 mm |
| Dybde | 222,8 mm |
| Højde | 130 mm |
| Vægt | 4,08 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, LAN (RJ-45) |
| Hurtig start guide | Ja |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
| Pakkebredde | 380 mm |
| Pakkedybde | 340 mm |
| Pakkehøjde | 250 mm |
| Pakkevægt | 5,34 kg |
Godkendelser
| Certificering | CE, FCC, VCCI, BSMI |
Logistik data
| Oprindelsesland | Taiwan |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 2 stk |