Dell Networking N1524P
switch - 24 porte - Administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 24 |
| Antal SFP + modulslots | 4 |
| Antal USB 2.0-porte | Ja |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1ab, IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1v, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.2, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ac, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Fuld duplex | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Antal VLAN'er | 512 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 128 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Pakke bufferlager | 1,5 MB |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
Præstation
| Fysisk stabling | 4 |
| Flashhukommelse | 256 MB |
| Maksimal kabellængde | 3 m |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 600 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 24 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 65 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 85% |
| Varmeafgivelse | 2972 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 387 mm |
| Højde | 43,5 mm |
| Vægt | 5,8 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |