NETGEAR Smart GS748T
V5 - switch - 48 porte - Administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2+ |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 48 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Kombo SFP porte, antal | 2 |
| Antal SFP modulslots | 2 |
| Strømstik | DC-in-stik |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Fuld duplex | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Antal VLAN'er | 64 |
Dataoverførsel
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Latens (10-100 Mbps) | 20 µs |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Pakke bufferlager | 1,632 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP client |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Produktfarve | Blå |
| Sikkerhed | UL listed (UL 1950)/cUL, IEC 950/EN 60950 |
Præstation
| Kompatible operativsystemer | Windows, MAC, Linux |
| Støjniveau | 52 dB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 108000 t |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 66 W |
| Strømforbrug (maks.) | 70 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 3000 m |
Vægt & størrelser
| Bredde | 305 mm |
| Dybde | 43 mm |
| Højde | 440 mm |
| Vægt | 4,9 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| Hurtig start guide | Ja |
| Brugervejledning | Ja; Ja |
Godkendelser
| Certificering | CE mark, commercial FCC Part 15 Class A VCCI Class A EN 55022 (CISPR 22), Class A EN 50082-1 EN 55024 C-Tick |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |