Edimax GS-5210PL
switch - 12 porte - smart
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 10 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP modulslots | 2 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-LX, 1000BASE-SX, 1000BASE-T |
| Port-spejlning | Ja |
| IPv6-ruter | 8 |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Interface-based VLAN, MAC address-based VLAN, Port-based VLAN, Tagged VLAN, VLAN Identifier ( VLAN ID), Voice VLAN |
Optisk fiber
| Skiftende optiske modultyper | Gigabit Ethernet |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 24 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
| Pakke videresendelsesrate (100 Mbps) | 148800 pps |
| Pakke videresendelsesrate (10 Mbps) | 14880 pps |
| Pakke videresendelsesrate (1 Gbps) | 1488000 pps |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP snooping |
| IGMP snooping | Ja |
| Godkendelsestype | AAA, RADIUS |
| Statisk port, sikkerhed | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Link, PoE |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 120 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 110 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 230 mm |
| Dybde | 330 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 2,3 kg |
Godkendelser
| Certificering | FCC Class A, CE, ONVIF Compliant |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |