Eaton Switch
8 porte - Ikke-administreret - 2.5 Gigabit Ethernet - 9.45 mm - 120 W
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke-administreret |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Antal SFP + modulslots | 1 |
| Port til konsol | Nej |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 60 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 4000 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 12000 |
Ethernet LAN funktioner
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
Præstation
| Auto-forhandling | Ja |
Telefonfunktioner
| Fuld duplex | Ja |
Netværk
| Flowkontrol support | Ja |
Protokoller
| Administrationsprotokoller | SNMPv1/v2c/v3, RMON, Web NMS, HTTPS, LLDP/LLDP-MED, 802.3az EEE, VBST, LNP, VCMP, IGMPv1,IGMPv2,IGMPv3, SNMP v1/2c/3, Telnet, HTTP/HTTPS, SSH, RADIUS, BOOTP, SNTP, SNMP 1/2c/3, Telnet |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
| Power over Ethernet (PoE) porte, antal | 8 |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 100 W |
| Power over Ethernet (PoE) -type understøttet | PoE+ |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Formfaktor | Desktop, Wall mountable |
| LED-indikatorer | Power, Link, PoE, PoE MAX, SFP+ |
| Antal blæsere | 0 blæser(e) |
Emballeringsdata
| Husmateriale | Metal |
Strømstyring
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100-240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 120 W |
Vægt & størrelser
| Bredde | 240,030 mm |
| Dybde | 104,902 mm |
| Højde | 26,924 mm |
| Vægt | 689,45984 g |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
Godkendelser
| Certificering | UKCA, IEEE Certified, RoHS, FCC Class B, TAA Compliant, CE Marked, EN 55032, NOM, EN 55035 |