DIGITUS
switch - 19" - 24 porte - ikke administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 24 |
| Antal SFP modulslots | 2 |
| Antal uplink-porte | 2 |
| Strømstik | AC-in jack |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Halv dupleks | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| MAC-adresse auto-forældelse understøttet | Ja |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| VLAN understøttelse | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 52 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 38,69 Mpps |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9216 |
| Pakke bufferlager | 4,1 MB |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ingen |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Grå |
| Husmateriale | Metal |
| LED-indikatorer | Ja |
| Antal blæsere | 2 blæser(e) |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 400 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) spænding | 55 V |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 370 W |
Andre funktioner
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 207 mm |
| Højde | 44 mm |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Hurtig start guide | Ja |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 320 mm |
| Pakkedybde | 500 mm |
| Pakkehøjde | 75 mm |
| Pakkevægt | 3,57 kg |
Logistik data
| Oprindelsesland | Kina |