D-Link DGS 1100-24V2
switch - 24 porte - smart - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2 |
| Webbaseret administration | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1AX, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1w, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3az, IEEE 802.3x |
| Port-spejlning | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Head-of-line (HOL) blokering | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Port-based VLAN, Voice VLAN |
| Antal VLAN'er | 4094 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 48 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 35,71 Mpps |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Antal køer | 4 |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9216 |
| Pakke bufferlager | 4,1 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP client |
| IGMP snooping | Ja |
| IGMP indtastninger | 64 |
| Algoritmer for køplanlægning | SPQ, Weighted Round Robin (WRR) |
| Sikkerhedsalgoritmer | SNMP, SSL/TLS |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Elektromagnetisk kompatibilitet | FCC A, CE A, VCCI A, C-Tick, BSMI, CCC |
Præstation
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 125 MHz |
| Flashhukommelse | 16 MB |
| Støjniveau | 0 dB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 424762 t |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 4,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 15,9 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 2000 m |
| Varmeafgivelse | 54,3 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 280 mm |
| Dybde | 180 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 1,47 kg |
Emballage indhold
| Rack monteringskit | Ja |
Godkendelser
| Certificering | RoHS 6 cUL, CE LVD, CB, BSMI, CCC |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |