D-Link DES 1005D
switch - 5 porte - ikke administreret
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 5 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Fast Ethernet (10/100) |
| Strømstik | DC-in-stik |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 100Base-TX, 10Base-T |
| Understøttede kabeltyper | Cat3, Cat4, Cat5, Cat5e |
| Fuld duplex | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
Dataoverførsel
| Understøttede dataoverførselshastigheder | 10/20/100/200 Mb/s |
| Switch kapacitet | 1 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 0,1488 Mpps |
| MAC adresselabel | 2000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 0,2 Gbit/sek. |
| Pakke bufferlager | 0,046875 MB |
Design
| Stativ-montering | Ingen |
| Stabelbar | Ingen |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | LAN, Strøm |
Præstation
| Plug and play | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 2,5 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Andre funktioner
| Strøm-LED | Ja |
| Hastighed af pakkeoverførsel | 14880 - 148800 p/s |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
| Varmeafgivelse | 8,528 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 125,3 mm |
| Dybde | 83,4 mm |
| Højde | 29,1 mm |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Brugervejledning | Ja; Ja |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 65 mm |
| Pakkedybde | 105 mm |
| Pakkehøjde | 98 mm |
| Pakkevægt | 170 g |
Tekniske detaljer
| Forsendelseskassens længde (indvendig) | 51,5 cm |
| Forsendelseskassens højde (indvendig) | 23 cm |
| Forsendelseskasses kassens bredde (indvendig) | 35 cm |
| Palle bruttovægt (hav) | 465,2 kg |
| Antal papkasser pr. palle (hav) | 48 stk |
| Forsendelseskassens bruttovægt (indvendig) | 9,25 kg |
| Pallehøjde (luft) | 197,5 cm |
| Pallehøjde (hav) | 197,5 cm |
| Produkter pr. forsendelseskasse (indvendig) | 50 stk |
| Antal pr. palle (luft) | 2400 stk |
| Pallens bruttobredde | 120 cm |
| Forsendelsesemballage nettovægt | 8,5 kg |
| Palle bruttovægt (luft) | 465,2 kg |
| Pallens bruttolængde | 110 cm |
| Antal papkasser pr. palle (luft) | 48 stk |
| Antal pr. palle (hav) | 2400 stk |
Godkendelser
| Certificering | RoHS, FCC, CE |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |