ASUS QG-U1050 Ikke administreret 2.5G Ethernet (100/1000/2500) Hvid
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 5 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | 2.5G Ethernet (100/1000/2500) |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 100BASE-TX, 1000BASE-T, 2500BASE-T |
| Understøttede kabeltyper | Cat5e |
| Flowkontrol support | Ja |
Dataoverførsel
| Hastighed for videresendelse | 18,6 Mpps |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 10000 |
| Pakke bufferlager | 8 MB |
Design
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | Link, Strøm |
Strømstyring
| Strømkilde | DC |
| DC indgangsspænding | 12 V |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 121 mm |
| Dybde | 75 mm |
| Højde | 26 mm |
| Vægt | 230 g |
Emballage indhold
| Hurtig start guide | Ja |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
| Pakkebredde | 136 mm |
| Pakkedybde | 85 mm |
| Pakkehøjde | 90 mm |
| Pakkevægt | 439 g |