TRENDnet TPE-TG182ES
Version v1.0R - switch - EdgeSmart - 18 porte - smart - monterbar på stativ - TAA-kompatibel
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 16 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 16 |
| Antal SFP modulslots | 2 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Fuld duplex | Ja |
| Halv dupleks | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Private VLAN, Tagged VLAN, Voice VLAN |
| Antal VLAN'er | 4094 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 36 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 26,78 Mpps |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
| Pakke bufferlager | 0,5 MB |
Sikkerhed
| IGMP snooping | Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
Protokoller
| Administrationsprotokoller | SNMP v1, v2c |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
Præstation
| Støjniveau | 47 dB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 609351 t |
Strømstyring
| Strømkilde | AC/PoE |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Indgangsstrøm | 2.6 A |
| Strømforbrug (maks.) | 248,18 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 16 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 240 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 328 mm |
| Dybde | 228 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 2,58 kg |
Godkendelser
| Certificering | CE FCC ETL |