TRENDnet TPE 30284
switch - 28 porte - smart - monterbar på stativ - TAA-kompatibel
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2/L4 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| ARP inspektion | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP + modulslots | 4 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Halv dupleks | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Head-of-line (HOL) blokering | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | MAC address-based VLAN, Private VLAN, Protocol-based VLAN, Tagged VLAN, Voice VLAN |
| Antal VLAN'er | 4094 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 128 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 95,2 Mpps |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 12000 |
| Pakke bufferlager | 1,5 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP snooping |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Algoritmer for køplanlægning | SP, Weighted Round Robin (WRR) |
| Sikkerhedsalgoritmer | HTTPS, SNMP, SNMPv2, SNMPv3, SSH-2, SSL/TLS |
| Loop beskyttelse | Ja |
| IP-MAC-portbinding | Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
| MAC-adresse tabel (multicast) | 256 entries |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Antal blæsere | 2 blæser(e) |
Præstation
| Støjniveau | 52,2 dB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 287724 t |
Strømstyring
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 23,7 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 24 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 370 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 249 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 3,94 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Hurtig start guide | Ja |
| Rack monteringskit | Ja |
Godkendelser
| Certificering | CE FCC |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |