TRENDnet TPE-1021WS
switch - 10 porte - smart - monterbar på stativ - TAA-kompatibel
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2/L3/L4 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| Konfigurerer lokationsindstillinger (CLI) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP modulslots | 2 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Port-spejlning | Ja |
| Routing indtastninger | 32 |
| Link aggregering | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Head-of-line (HOL) blokering | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | MAC address-based VLAN, Private VLAN, Protocol-based VLAN, Tagged VLAN, Voice VLAN |
| Antal VLAN'er | 256 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 20 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 14,9 Mpps |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 10000 |
| Pakke bufferlager | 4,1 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP snooping |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| SSH/SSL support | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | HTTPS, SNMP, SNMPv2, SNMPv3, SSL/TLS, TLS |
| Godkendelsestype | RADIUS, TACACS+ |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
| MAC-adresse tabel (multicast) | 256 entries |
Protokoller
| GARP VLAN registreringsprotokol (GVRP) | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
Præstation
| Ventilatorfri | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 590929 t |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 152,3 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 130 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 50 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 330 mm |
| Dybde | 180 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 1,76 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Hurtig start guide | Ja |
| Rack monteringskit | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |