TRENDnet TPE-1020SB
Version v1.0R - switch - 10 porte - smart - monterbar på stativ - TAA-kompatibel
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Konfigurerer lokationsindstillinger (CLI) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP modulslots | 2 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bt, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Tagged VLAN, Voice VLAN |
| Antal VLAN'er | 4094 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 20 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 14,88 Mpps |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
| Pakke bufferlager | 0,5 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP snooping |
| IGMP snooping | Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
Protokoller
| Administrationsprotokoller | SNMP v1, v2c, v3 |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Knap til nulstilling | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
Præstation
| Støjniveau | 55 dB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 243000 t |
Strømstyring
| Strømkilde | AC/PoE |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 185,8 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 180 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 330 mm |
| Dybde | 230 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 2,38 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Hurtig start guide | Ja |
| Rack monteringskit | Ja |
Godkendelser
| Certificering | CE FCC LVD ETL |