TRENDnet TI-G160I
switch - 16 porte - Administreret - TAA-kompatibel
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
| MIB support | II RFC 1213, RFC 1493 |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 16 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1AX, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Port-spejlning | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | MAC address-based VLAN, Tagged VLAN |
| Antal VLAN'er | 4094 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 32 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 23,8 Mpps |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 10000 |
| Pakke bufferlager | 128 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP relay, DHCP server, DHCP snooping |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Algoritmer for køplanlægning | SP, WFQ, Weighted Round Robin (WRR) |
| Sikkerhedsalgoritmer | SNMP, SNMPv3, SSH-2 |
| BPDU filtrering/beskyttelse | Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
| MAC-adresse tabel (multicast) | 256 entries |
Design
| Stativ-montering | Ingen |
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Metal |
| LED-indikatorer | Ja |
| DIN-skinne montering | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP30 |
Præstation
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 1072674 t |
Strømstyring
| DC indgangsspænding | 12 - 60 V |
| Strømforbrug (maks.) | 12 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 75 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 160 mm |
| Dybde | 120 mm |
| Højde | 50 mm |
| Vægt | 884 g |
Emballage indhold
| Hurtig start guide | Ja |
Godkendelser
| Certificering | CE, FCC IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-32, IEC 60068-2-6 |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |