TRENDnet TEG 30284
switch - 28 porte - smart - monterbar på stativ - TAA-kompatibel
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 24 |
| Antal SFP + modulslots | 4 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ja |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Port-spejlning | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Private VLAN, Tagged VLAN |
| Antal VLAN'er | 256 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 128 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 95,2 Mpps |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 10000 |
Sikkerhed
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | 802.1x RADIUS, HTTPS, SSL/TLS |
| SSH/SSL support | Ja |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| Godkendelse | Portbaseret godkendelse |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
Protokoller
| Administrationsprotokoller | SNMP (v1, v2c, v3) |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
Præstation
| Bufferstørrelse | 2048 KB |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 20000 Mbit/s |
| Kompatible operativsystemer | Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP, Windows 2003 / 2008 Server |
| Støjniveau | 50 dB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 450021 t |
Strømstyring
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 25 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 210 mm |
| Højde | 44,5 mm |
| Vægt | 2,64 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Hurtig start guide | Ja |
| Rack monteringskit | Ja |
Emballeringsdata
| Ressource CD | Ja |
Godkendelser
| Certificering | CE FCC UL |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |