20-Port Gigabit Easy Managed
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Cloud-administreret | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| Samlet statisk konfiguration | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 18 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 18 |
| Antal SFP modulslots | 2 |
| Strømstik | AC-in jack |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Zero touch provisioning (ZTP) | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Fast leave | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | MTU VLAN, Port-based VLAN, Tagged VLAN |
| Antal VLAN'er | 32 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 40 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 29,76 Mpps |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 15000 |
| Pakke bufferlager | 4 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP client |
| IGMP snooping | Ja |
| Algoritmer for køplanlægning | Weighted Round Robin (WRR) |
| Loop beskyttelse | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ingen |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Antal blæsere | 2 blæser(e) |
Præstation
| Flashhukommelse | 64 MB |
| Firmware kan opgraderes | Ja |
| Støjniveau | 41,5 dB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 310550,7 t |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 289,7 W |
| Beskyttelse ved overspænding | Ja |
| Overspændingsbeskyttelse | 6 kV |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) -type understøttet | PoE+ |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 16 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 250 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
| Varmeafgivelse | 984,88 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 180 mm |
| Højde | 44 mm |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Brugervejledning | Ja |
| Rack monteringskit | Ja |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |