HP Multi-Device Dual-Mode Mouse and Keyboard Combo 495C
Tastatur
| Anbefalet brug | Hjemme/kontor; Hjemme/kontor |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs; Trådløs |
| Enhedsgrænseflade | USB + RF Wireless + Bluetooth; USB + RF Wireless + Bluetooth |
| Pegeredskab | Ingen; Ingen |
| Tastatur formfaktor | Fuld størrelse (100 %); Fuld størrelse (100 %) |
| Numerisk tastatur | Ja; Ja |
| Tasternes holdbarhed | 5 Million karakterer; 5 Million karakterer |
| Tastaturnøgleprofil | Lavprofil; Lavprofil |
| Understøttelse af flere enheder | Ja |
| Tast til andenpilot | Ja |
| Programmerbare genvejstaster | Ja |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz; 2.4 GHz |
| Lydløse taster | Ja |
| Certificering | CE; CB; FCC; IC; RCM; WPC; Telec/VCCI; NTC; IMDA; BSMI; NCC; SRRC; SIRIM; TRA; EAC; MoC; TRC; ICASA; UKCA; KCC; ANRT; RATEL; BIS; Telec; NOM; NBTC; CITRA; NRTL; CRA; IFT; RoHS; Subtel; GS Mark; Anatel; Conatel; ENACOM; SOR; PVOC; SON; TEC; CoC; DJID; CE; CB; FCC; IC; RCM; WPC; Telec/VCCI; NTC; IMDA; BSMI; NCC; SRRC; SIRIM; TRA; EAC; MoC; TRC; ICASA; UKCA; KCC; ANRT; RATEL; BIS; Telec; NOM; NBTC; CITRA; NRTL; CRA; IFT; RoHS; Subtel; GS Mark; Anatel; Conatel; ENACOM; SOR; PVOC; SON; TEC; CoC; DJID |
| Oprindelsesland | Kina |
Design
| Baggrundslys | Ingen; Ingen |
| Produktfarve | Sort |
| Beskyttelsesfunktioner | Væskeafvisende; Væskeafvisende |
| LED-indikatorer | Batteri; Batteri |
| HP segment | Forretning |
Funktioner
| Trådløs rækkevidde | 10 m; 10 m |
| USB-stik type | USB Type-A; USB Type-A |
Strømstyring
| Strømkilde type | Batteri, USB; Batteri, USB |
| Tastatur batteritype | AAA; AAA |
| Antal batterier (tastatur) | 2; 2 |
| Opladningsport til USB Type-C | Ingen; Ingen |
Mus
| Mus inkluderet | Ja |
| Formfaktor | Ambidextrous; Ambidextrous |
| Bevægelsesopløsning | 4000 dpi; 4000 dpi |
| Antal knapper | 5; 5 |
| Knapper type | Trykte knapper; Trykte knapper |
| Rul | Ja; Ja |
| Rulle type | Hjul; Hjul |
| Mus batteritype | AA; AA |
| Antal batterier (mus) | 1; 1 |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11; Windows 10, Windows 11 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | MacOS; MacOS |
| Minimum systemkrav | USB Type-A port; Bluetooth |
Bæredygtighed
| Compliance-certifikater | GS mark, CB, EAC, RoHS, BIS, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
| Bæredygtighedscertifikater | Forest Stewardship Council (FSC) |
| Bæredygtige teknologier og materialer | FSC-certificeret emballage; Mindst 35 % genanvendt indhold (tastatur); Mindst 40 % genanvendt indhold (mus) |
Vægt & størrelser
| Tastatur dimensioner (BxDxH) | 428,2 x 121,4 x 21,9 mm |
| Tastatur vægt | 665,5 g; 665,5 g |
| Musens dimensioner (BxDxH) | 117,4 x 64,2 x 38 mm; 117,4 x 64,2 x 38 mm |
| Mus vægt | 76,2 g; 76,2 g |
| Vægt | 665,5 g; 665,5 g |
Emballage indhold
| Batterier inkluderet | Ja; Ja |
| AC-adapter inkluderet | Ingen; Ingen |
| Garantibevis | Ja |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 457 mm |
| Pakkedybde | 199 mm |
| Pakkehøjde | 46 mm |
| Pakkevægt | 1,08 kg |
Andre funktioner
| Kompatible operativsystemer | Windows 11; Windows 10; macOS; Android™; iOS; ChromeOS |
| UNSPSC-kode | 43211733 |
Logistik data
| Palle dimensioner (BxDxH) | 1200 x 1000 x 2112 mm |
| Palle dimensioner (BxDxH (efter britisk standard) | 1199,9 x 1000 x 2112 mm (47.2 x 39.4 x 83.2") |
| Pallevægt (efter britisk standard) | 453 kg (998.7 Pund) |
| Pallens bruttovægt | 453 kg |
| Hovedkasser pr. palle (udvendigt) | 60 stk |
| Hovedkasser pr. pallelag (udvendigt) | 6 stk |