Logitech Ergo Series MX Ergo S
styrebold - avanceret - Bluetooth, 2.4 GHz - grafit
Mus inkl. musemåtte
=
Før
1.134,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.104,-
DKK
(883,20 ekskl. moms)
Mus
| Antal rullehjul | 1 |
| Rullende retning | Lodret |
| Formål | Kontor |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Enhedsgrænseflade | RF trådløs + Bluetooth |
| Bevægelsesdetekteringsteknologi | Optisk |
| Bevægelsesopløsning | 2048 dpi |
| Knapper type | Trykte knapper |
| Rulle type | Trackball/hjul |
| Programmerbare museknapper | Ja |
| Antal knapper | 8 |
| Antal programmerbare knapper | 6 |
| Knappernes holdbarhed (millioner klik) | 3 |
| Musens sporingshastighed | 20 tomme/sek. |
| Acceleration (maks.) | 10 G |
| Afsøgningshastighed | 88,125,133 Hz |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| Sensortype | TCOB |
Design
| Formfaktor | Højre hånd |
| Ergonomisk designet | Ja |
| Vertikal design | Ja |
| Produktfarve | Grafit |
| Overfladefarvning | Monokromatisk |
| Materiale | Acrylonitrilbutadienstyren, Metal, Plast, Gummi |
| LED-indikatorer | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde | Batterier |
| Genopladelig | Ja |
| Antal understøttede batterier | 1 |
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batteriteknologi | Lithium |
| Batterikapacitet | 500 mAh |
| USB strømforsyning | Ingen |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Strømforbrug | 500 mA |
| Nødvendig opladningseffekt (min) | 2,5 W |
| Opladningstid for batteri | 2 t |
| Batteriets levetid | 18 måned(er) |
| Batterilevetid (maks.) | 500 t |
| Nødvendig opladningseffekt (maks.) | 2,5 W |
Vægt & størrelser
| Bredde | 99,8 mm |
| Dybde | 51,4 mm |
| Højde | 132,5 mm |
| Vægt | 259 g |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakkebredde | 79 mm |
| Pakkedybde | 111,2 mm |
| Pakkehøjde | 143 mm |
| Pakkevægt | 380 g |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Modtager inkluderet | Ja |
| Brugergrænseflade med trådløs modtager | USB Type-A |
| Modtagertype | Nano-modtager |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
Andre funktioner
| Processormodel | Nordic NRF52820 |
| Garantiperiode | 2 År |