ASUS ROG Loki SFX-L 850 Platinum Hvis Strømforsyning
850 Watt - 120 mm - 80 Plus Platinum certificeret
Opgradere til sleeved kabler
=
2.095,-
DKK
(1.676,00 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 850 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 110 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 850 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 110 W |
| Kombineret effekt (-12V) | 9,6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 12,5 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 70,8 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,8 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 2,5 A |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overstrøm, Højspænding, Overopladning, Overophedning, Kortslutning, Lavspænding |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 24-pin ATX |
| Længde på strømkabel på bundkort | 45 cm |
| Antal SATA strømstik | 6 |
| Strømkabellængde SATA | 600 mm |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 4 |
| Strømkabellængde Perifere (Molex) | 600 mm |
| PCI Express strømstik (16-bens) | 1 |
| PCI ekspres strømstik (8-pin) | 3 |
| Strømkabellængde PCI Express | 45 cm |
| CPU strømstik (4+4 pin) | Ja |
| Strømkabellængde CPU | 55 cm |
| Kabeltype | Fuldt modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Platinum |
| Understøttet motherboard, formfaktorer | ATX |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | SFX-L |
| Lejeteknologi | Kugleleje |
Design
| Produktfarve | Hvid |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Belysning | Ja |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 125 mm |
| Dybde | 125 mm |
| Højde | 63,5 mm |
| Vægt | 1,81 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 285 mm |
| Pakkedybde | 190 mm |
| Pakkehøjde | 100 mm |
| Pakkevægt | 2,5 kg |
| Pakketype | Kasse |
Tekniske detaljer
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |