Thermaltake SMART SE 630W strømforsyning - 630W
ATX12V 2.3/ EPS12V 2.92 - Sort
Opgradere til sleeved kabler
=
952,-
DKK
(761,60 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 630 W |
| Maksimal strøm | 730 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 200 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 47 - 63 Hz |
| Indgangsstrøm | 4.5 A |
| Strømkorrektionsfaktor (PFC) | Aktiv |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 120 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 588 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 120 W |
| Kombineret effekt (-12V) | 3,6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 12,5 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 49 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 18 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,3 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 2,5 A |
| Effektivitet | 87% |
| Holdetid | 16 ms |
| Godt signalstrøm forsinkelseshastighed | 100 - 500 ms |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overstrøm, Højspænding, Kortslutning |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 20+4 pin ATX |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 2 |
| Kabeltype | Semi-modulær |
Præstation
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| ATX-version | 2.3 |
| EPS-version | 2.92 |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 100000 t |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Ventilator diameter | 14 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Ventilatorhastighed | 1710 - 2090 rpm |
| Blæser placering | Top |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Godkendelser
| Certificering | CE, TUV, GOST |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 160 mm |
| Højde | 86 mm |