Sennheiser RS 195
trådløs hovedtelefonsystem
Præstation
| Produkttype | Hovedtelefoner |
| Bæremåde | Headset |
| Anbefalet brug | Musik/hverdag |
| Produktfarve | Sort |
| Kontroltype | Knapper, Dreje |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| 3,5 mm stik | Ja |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz |
| Trådløs rækkevidde | 100 m |
Høretelefoner
| Ørekobling | Circumaural |
| Akustisk system | Lukket |
| Hovedtelefon frekvens | 17 - 22000 Hz |
| Hovedtelefon følsomhed | 117 dB |
| Drivertype | Dynamisk |
| klirfaktor (THD) | 0,5% |
Mikrofon
| Mikrofontype | Ikke tilgængelig |
Batteri
| Batteritype | AAA |
| Batteriteknologi | Nikkel-Metalhydrid (NiMH) |
| Vedvarende afspilningstid, lyd | 18 t |
| Genopladeligt batteri | Ja |
| Antal understøttede batterier | 2 |
Vægt & størrelser
| Vægt | 340 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 220 mm |
| Pakkedybde | 312 mm |
| Pakkehøjde | 148 mm |
| Pakkevægt | 1,72 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ingen |
| Brugergrænseflade med trådløs modtager | 3,5 mm |
| Antal | 1 |
Strømstyring
| USB strømforsyning | Ingen |
| Opladningsport til USB Type-C | Ingen |
Leverandørfunktioner
| Batteriets levetid | 1080 min. |
Andre funktioner
| Brugervejledning | Ja |