Jabra Evolve2 40 SE MS Stereo
headset - USB-A
Præstation
| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | Headset |
| Anbefalet brug | Opkald/musik; Opkald/musik |
| Headset type | Binaural |
| Produktfarve | Sort; Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Virtuel surround | Ingen; Ingen |
| Stråleformning | Ja |
| Pulsmåler | Ingen; Ingen |
| Bevægelsessensor | Ingen; Ingen |
| Benledningssensor | Ingen; Ingen |
| Over the Air Updates (OTA) | Ingen; Ingen |
| Klar stemmeteknologi | Ja |
| Kraftfuld bas | Ingen; Ingen |
| Husmateriale | Polykarbonat (PC), Acrylonitrilbutadienstyren |
| Tænd-/slukkontakt | Ingen; Ingen |
| Tilslut automatisk | Ingen; Ingen |
| Optimeret til | Microsoft Teams |
| Renoveret | Ingen; Ingen |
| Daisy kæde | Ingen; Ingen |
| Push-to-Talk (PTT) | Ingen; Ingen |
| Unified communications | Ingen; Ingen |
| Trykaflastning i øret | Ingen; Ingen |
| Phone Book adgangsprofil (PBAP) | Ingen; Ingen |
| HD-stemme | Ingen; Ingen |
| Høreværnsteknologier | Jabra BalancedVoice, Sidetone Technology, Speech Normalization |
| Fungerer med Amazon Alexa | Ingen; Ingen |
| Stålhængsler | Ingen; Ingen |
| Certificering | Leading UC vendors; meets Microsoft Teams Open Office requirements |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| USB-tilslutning | Ja |
| USB-stik | USB Type-A; USB Type-C / USB Type-A |
| Bluetooth | Ingen |
| Bluetooth-profiler | SBC; SBC |
| Frekvensområde (musiktilstand) | 20 - 20000 Hz |
Høretelefoner
| Maksimal indgangseffekt | 30 mW; 30 mW |
| Ørekobling | Supraaural; Supraaural |
| Hovedtelefon frekvens | 20 - 20000 Hz; 20 - 20000 Hz |
| Impedens | 32 ohm (Ω) |
| Hovedtelefon følsomhed | 117 dB |
| Driverenhed | 4 cm |
| Støjreduktionstype | Passiv |
| Støjreduktion | Ingen; Ingen |
| HearThrough | Ingen; Ingen |
Mikrofon
| Mikrofontype | Boom; Boom |
| Mikrofon frekvens | 100 - 14000 Hz |
| Mikrofon sensitivitet | -26 dB |
| MEMS-mikrofon (Micro-Electro-Mechanical System) | Ja |
| Antal mikrofoner | 3 |
| Mikrofon mute | Ingen; Ingen |
Batteri
| Genopladeligt batteri | Ingen |
| Udskifteligt batteri | Ingen; Ingen |
| Hurtig opladning | Ingen |
Musikafspiller
| FM radio | Ingen; Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 55 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -5 - 55 °C |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Bæredygtighedscertifikater | TCO |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm; 186 mm |
| Dybde | 60,5 mm; 60,5 mm |
| Højde | 157 mm; 186 mm |
| Vægt | 188 g; 188 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde (imperial) | 18,6 cm (7.32") |
| Pakkedybde (imperial) | 5,33 cm (2.1") |
| Pakkehøjde (imperial) | 21,5 cm (8.46") |
| Pakkebredde | 186 mm |
| Pakkedybde | 53,5 mm |
| Pakkehøjde | 215 mm |
Emballage indhold
| Opladningsstativ | Ingen |
| Opladningsetui | Ingen; Ingen |
| AC-adapter inkluderet | Ingen |
| Bæretaske | Ingen; Ingen |
| Etui | Ja |
Godkendelser
| Certificeret til Microsoft Teams | Ja |
Tekniske detaljer
| Samlet mængde genbrugsmaterialer brugt til fremstilling af | 75% |
| Fremstillet af genbrugsmaterialer | Ja |
| Multipoint tilslutning | Ingen; Ingen |
| Garantiperiode | 2 År |
| Nem parring | Ingen; Ingen |
Strømstyring
| Opladningsport til USB Type-C | Ingen |
Andre funktioner
| Automatisk justering af lydstyrken | Ingen; Ingen |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ingen; Ingen |
| Stemmestyring | Ingen; Ingen; Ingen; Ingen |
| Højttalertelefon | Ingen; Ingen |
| Automatisk slukning | Ingen; Ingen |
| Beskyttelsespose | Ja |
| Near Field Communication (NFC) | Ingen; Ingen |
| Type af ørepude | Leatherette size M |
| Driftstemperatur (T-T) | 14 - 131 °F |
| Digital signalbehandling (DSP) | Ingen; Ingen |
| Emballageindhold | Headset;Carry pouch;User documents |