Jabra Evolve 20 MS mono
Special Edition - headset
Præstation
| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | Headset |
| Anbefalet brug | Kontor/Callcenter |
| Headset type | Mono |
| Produktfarve | Sort |
| Betjeningstaster | Volume +, Volume - |
| Volumenkontrol | Knap |
| Kontrolenhedstype | I-linje kontrolenhed |
| Kabellængde | 2,15 m |
| HD-stemme | Ja |
| Musikafspilning | Ja |
| Høreværnsteknologier | Jabra IntelliTone, Jabra SafeTone |
| Oprindelsesland | Kina |
| Certificering | CE, FCC, KCC, RCM, UL, MS Lync, Avaya, Cisco |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| USB-tilslutning | Ja |
| USB-stik | USB Type-A |
| Frekvensområde (musiktilstand) | 20 - 20000 Hz |
Høretelefoner
| Maksimal indgangseffekt | 10 mW |
| Ørekobling | Supraaural |
| Hovedtelefon frekvens | 150 - 7000 Hz |
| Impedens | 32 ohm (Ω) |
| Hovedtelefon følsomhed | 93,6 dB |
| Driverenhed | 2,8 cm |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionstype | Passiv |
Mikrofon
| Mikrofontype | Boom |
| Mikrofon frekvens | 100 - 10000 Hz |
| Mikrofon sensitivitet | -44 dB |
| Mikrofonretningstype | Envejs |
| Støjreducerende mikrofon | Ja |
| Antal mikrofoner | 1 |
| Mikrofon mute | Ja |
Vægt & størrelser
| Vægt | 142 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 180 mm |
| Pakkedybde | 35 mm |
| Pakkehøjde | 230 mm |
| Pakkevægt | 140 g |
Emballage indhold
| Ørepudemateriale | Imiteret læder |
| Antal | 1 |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85183000 |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 226 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 496 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 564 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 7,73 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 48 stk |
Godkendelser
| Certificeret til Microsoft Teams | Ja |
Andre funktioner
| Opkaldsstyring | Y |
| Brugervejledning | Ja |
| Digital signalbehandling (DSP) | Ja |