Jabra BIZ 2400 II QD Duo NC Wideband
headset - Quick Disconnect
Præstation
| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | Headset |
| Anbefalet brug | Kontor/Callcenter |
| Headset type | Binaural |
| Produktfarve | Sort |
| Virtuel surround | Ingen |
| Pulsmåler | Ingen |
| Bevægelsessensor | Ingen |
| Benledningssensor | Ingen |
| Over the Air Updates (OTA) | Ingen |
| HD-stemme | Ja |
| Tænd-/slukkontakt | Ingen |
| Tilslut automatisk | Ingen |
| Phone Book adgangsprofil (PBAP) | Ingen |
| Push-to-Talk (PTT) | Ingen |
| Kraftfuld bas | Ingen |
| Unified communications | Ingen |
| Daisy kæde | Ingen |
| Renoveret | Ingen |
| Høreværnsteknologier | Jabra PeakStop |
| Trykaflastning i øret | Ingen |
| Fungerer med Amazon Alexa | Ingen |
| Stålhængsler | Ingen |
| Oprindelsesland | Kina |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Bluetooth-profiler | AAC, SBC |
| Frekvensområde (musiktilstand) | 100 - 6800 Hz |
Høretelefoner
| Ørekobling | Supraaural |
| Hovedtelefon frekvens | 100 - 6800 Hz |
| Støjreduktion | Ja; Ingen |
| HearThrough | Ingen |
Mikrofon
| Mikrofontype | Boom |
| Mikrofon frekvens | 101 - 8000 Hz |
| Støjreducerende mikrofon | Ja |
| Mikrofon mute | Ingen |
Batteri
| Genopladeligt batteri | Ingen |
| Udskifteligt batteri | Ingen |
| Hurtig opladning | Ingen |
Musikafspiller
| FM radio | Ingen |
Vægt & størrelser
| Vægt | 77 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 184 mm |
| Pakkedybde | 68 mm |
| Pakkehøjde | 140 mm |
| Pakkevægt | 250 g |
Emballage indhold
| Opladningsstativ | Ingen |
| Opladningsetui | Ingen |
| Hurtig start guide | Ja |
| Bæretaske | Ingen |
| Ørepudemateriale | Imiteret læder |
| Ørepuder | Ja |
| Antal | 1 |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85183000 |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 393 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 316 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 600 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 12 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 44 stk |
Tekniske detaljer
| Hovedbåndspude | Ja |
| Nem parring | Ingen |
| Multipoint tilslutning | Ingen |
Strømstyring
| Opladningsport til USB Type-C | Ingen |
Andre funktioner
| Automatisk justering af lydstyrken | Ingen |
| QD-stik | Ja |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ingen |
| Stemmestyring | Ingen; Ingen |
| Type af ørepude | Leatherette size L |
| Højttalertelefon | Ingen |
| Beskyttelsespose | Ja |
| Grænsefladetype | Quick Disconnect (QD) |
| Automatisk slukning | Ingen |
| Clips | Ja |
| Near Field Communication (NFC) | Ingen |
| Digital signalbehandling (DSP) | Ingen |
| Emballageindhold | Headset;Protective bag;Leather-feel ear cushion;User documents;Clorthing clip;Headband cushion |