Western Digital Green WDS100T2G0C intern solid state drev 1 TB M.2 PCI Express 3.0 NVMe
Funktioner
| NVMe version | 1.3 |
| SDD-kapacitet | 1 TB |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Grænseflade | PCI Express 3.0 |
| NVMe | Ja |
| Komponent til | PC |
| M.2 SSD størrelse | 2280 (22 x 80 mm) |
| Læsehastighed | 2400 MB/s |
| Skrivehastighed | 1850 MB/s |
| Tilfældig læsning (4KB) | 340000 IOPS |
| Tilfældig skrivning (4KB) | 350000 IOPS |
| PCI Express-grænseflade data baner | x4 |
| Beskyttelsesfunktioner | Stødbestandig, Stødsikker, Stødresistent |
| TBW bedømmelse | 80 |
| Certificering | BSMI, ICES-003/NMB-003, CE, FCC, KC, Maghreb, RCM, UKCA, VCCI, CB-Scheme, TUV, UL |
Vægt & størrelser
| Bredde | 80,2 mm |
| Dybde | 22 mm |
| Højde | 2,2 mm |
| Vægt | 8,5 g |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 3 År |