HPE 960GB NVMe Gen4 Mainstream Performance Read Intensive M.2 2280 PE9010 SSD
Funktioner
| SDD-kapacitet | 960 GB |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| NVMe | Ja |
| M.2 SSD størrelse | 2280 (22 x 80 mm) |
| Mål arbejdsbyrde | Read Intensive (RI) |
| Tilfældig skrivning (4KB) | 73900 IOPS |
| Understøtter hot-plug | Ingen |
| Daglige drevskrivninger (DWPD) | 1,12 |
Strømstyring
| Strømforbrug (gennemsnitlig) | 6,3 W |
Vægt & størrelser
| Bredde | 108 mm |
| Dybde | 158,8 mm |
| Højde | 37,5 mm |
| Vægt | 500 g |
Andre funktioner
| Vægt (efter britisk standard) | 0,499 kg (1.1 Pund) |
| Kompatible produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |