HPE 7.68TB NVMe Gen4 Mainstream Performance Very Read Optimized E3S EC1 EDSFF P5430 SSD 7,68 TB E3.S PCI Express 4.0
Funktioner
| SDD-kapacitet | 7,68 TB |
| SSD-formfaktor | E3.S |
| Grænseflade | PCI Express 4.0 |
| NVMe | Ja |
| Komponent til | Server |
| Mål arbejdsbyrde | Read Intensive (RI) |
| Tilfældig læsning (4KB) | 144,842 IOPS |
| Tilfældig skrivning (4KB) | 109023 IOPS |
| Understøtter hot-plug | Ja |
| Daglige drevskrivninger (DWPD) | 0,57 |
Strømstyring
| Strømforbrug (gennemsnitlig) | 14,1 W |
Vægt & størrelser
| Bredde | 200 mm |
| Dybde | 254 mm |
| Højde | 116 mm |
| Vægt | 540 g |
Andre funktioner
| Vægt (efter britisk standard) | 0,538 kg (1.19 Pund) |
| Kompatible produkter | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |