ASUS WS C422 SAGE/10G
bundkort - SSI CEB - LGA2066 Socket - C422
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processor sokkel | LGA 2066 (Socket R4) |
| Litografi | 14 nm |
Hukommelse
| Understøttede hukommelsestyper | DDR4-SDRAM |
| Antal hukommelsesstik | 8 |
| Hukommelseskanaler | Fire-kanals |
| Understøttede hukommelsesclock-hastigheder | 2133,2400,2666 MHz |
| Maksimal intern hukommelse | 512 GB |
Lagring controllers
| Understøttede lagerdrev brugerflader | SATA III |
| Understøtter RAID | Ja |
| RAID-niveauer | 0, 1, 5, 10 |
Grafik
| Understøttelse af parallel behandlingsteknologi | 4-Way CrossFireX, 4-Way SLI |
Intern I/O
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) stik | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) -stik | 1 |
| Antal SATA III-stik | 8 |
| ATX strømstrik (24 stikben) | Ja |
| Anal EATX-strømstik | 1 |
| CPU-ventilatorstik | Ja |
| Antal kabinetventilatorstik | 2 |
| EPS strømstik (8-pin) | Ja |
| TPM-stik | Ja |
| Antal COM-stik | 1 |
Bagpanel I/O porte
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | 10 Gigabit Ethernet |
| LAN Kontroller | Intel® X550-AT2 |
| Wi-Fi | Ingen |
Funktioner
| Bundkort chipsæt | Intel® C422 |
| Lydchip | Realtek ALC S1220A |
| Lyd-output kanaler | 7.1 kanaler |
| Komponent til | Workstation |
| Motherboard form faktor | CEB |
| Bundkort chipset familie | Intel |
Udvidelsessokler
| PCI Ekspres x16 (Gen 3.x) slots | 7 |
| Antal M.2 (M) slots | 2 |
BIOS
| BIOS-type | UEFI |
| Clear CMOS knap | Ja |
Driftsbetingelser
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 90% |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 305 mm |
| Dybde | 267 mm |
| Højde | 300 mm |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
| Kabler inkluderet | SATA |
Andre funktioner
| Maksimal LRDIMM hukommelse | 512 GB |
| Vægt | 2,24 kg |
| Antal DIMM-slots | 8 |
| Antal understøttede processorer | 1 |