ASUS P12R-E/10G-2T
bundkort - ATX - LGA1200 sokkel - C256
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processor sokkel | LGA 1200 (Socket H5) |
| Kompatibel processor serie | Intel® Pentium®, Intel Xeon E |
Hukommelse
| Understøttede hukommelsestyper | DDR4-SDRAM |
| Antal hukommelsesstik | 4 |
| Hukommelses slots type | DIMM |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
| Understøttede hukommelsesclock-hastigheder | 2666,2933,3200 MHz |
| Maksimal intern hukommelse | 128 GB |
| Understøttede hukommelsesmodulkapaciteter | 8GB, 16GB, 32GB |
Lagring controllers
| Understøttede lagerdrev brugerflader | M.2, SATA III |
Grafik
| Understøttelse af parallel behandlingsteknologi | Ikke understøttet |
| Grafikadapter familie | ASPEED |
| Grafikadapter | AST2600 |
| On-board grafikkort, hukommelse | 64 MB |
| On-board grafikkort, model | Aspeed AST2600 |
Intern I/O
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) stik | 3 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) -stik | 2 |
| Antal SATA III-stik | 8 |
| ATX strømstrik (24 stikben) | Ja |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 6 |
| EPS strømstik (8-pin) | Ja |
| TPM-stik | Ja |
| Seriel port overskrifter | 1 |
| Antal COM-stik | 1 |
Bagpanel I/O porte
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 2 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 3 |
| Antal PS/2-porte | 1 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | 10 Gigabit Ethernet, Hurtigt ethernet, Gigabit Ethernet |
| LAN Kontroller | Intel X710-AT2 |
| Wi-Fi | Ingen |
Funktioner
| Komponent til | Server |
| Motherboard form faktor | ATX |
| Bundkort chipset familie | Intel |
Udvidelsessokler
| Antal M.2 (M) slots | 2 |
Driftsbetingelser
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 20 - 90% |
Emballeringsdata
| Pakkevægt | 1,3 kg |
Vægt & størrelser
| Bredde | 305 mm |
| Dybde | 244 mm |
Andre funktioner
| Vægt | 760 g |