Inno3D RTX5070 iChill X3 12GB GDDR7 HDMI 3xDP
Processor
| Grafikprocessor familie | GeForce |
| Grafikprocessor | RTX 5070 |
| CUDA-kerner | 6144 |
| Processor øger urets hastighed | 2325 MHz |
| Maksimalt antal skærme pr. grafikkort | 4 |
| Maksimal opløsning | 7680 x 4320 pixel |
| Processorfrekvens | 2572 MHz |
Præstation
| Processor arkitektur | Blackwell |
| HDCP-version | 2,3 |
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
Hukommelse
| Diskret grafikadapterhukommelse | 12 GB |
| Hukommelsestype for grafikadapter | GDDR7 |
| Dataoverførselshastighed | 28 Gbit/sek. |
| Hukommelsesbus | 192 Bit |
| Hukommelsesbåndbredde (maks.) | 672 GB/sek. |
Strømstyring
| Minimum system strømføring | 750 W |
| Supplerende strømkontakter | 2x PCIe 8-pin cables (adapter in box), 1x 450 W or greater PCIe Gen 5 cable |
Vægt & størrelser
| Længde | 334 mm |
| Højde | 148 mm |
| Dybde | 61 mm |
Porte & Grænseflader
| DisplayPort-version | 2.1b |
| HDMI-version | 2.1b |
| Antal DisplayPorts | 3 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Grænsefladetype | 5,0 |
Design
| Antal porte | 3 |
| Kølingstype | iCHILL X3 |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 11, Linux, FreeBSD x86 |
