Severin TO 2042
Funktioner
| Ovn nettokapacitet | 14 L |
| Termostat rækkevide | 100 - 230 °C |
| Placering af apparat | Fritstående |
| Kontroltype | Dreje |
| Top opvarmning | Ja |
| Opvarmning i både top og bund | Ja |
| Bund opvarmning | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Indbygget skærm | Ingen |
| Antal hylder | 1 hylder |
| Antal hyldepositioner | 2 |
| Timer | Ja |
| Timer varighed | 60 min. |
| Krummebakke | Ja |
| Aftagelig krummebakke | Ja |
| Dørmateriale | Glas |
| Justerbar termostat | Ja |
| Temperatur (maks) | 230 °C |
| Temperatur (min.) | 100 °C |
| LED-indikatorer | Ja |
Strømstyring
| Ovn effekt | 1200 W |
Vægt & størrelser
| Bredde | 330 mm |
| Dybde | 400 mm |
| Højde | 255 mm |
| Vægt | 4,3 kg |
Emballage indhold
| Bageplade | Ja |
| Grillrist inkluderet | Ja |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 375 mm |
| Pakkedybde | 440 mm |
| Pakkehøjde | 300 mm |