ASUS PRIME H610I-PLUS D4-CSM - DDR4
Mini ITX Bundkort - LGA1700
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processor sokkel | LGA 1700 |
| Kompatibel processor serie | Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9, Intel® Pentium® |
| Understøttede procesorsokler | LGA 1700 |
| Maksimal intern hukommelse understøttet af processor | 64 GB |
Hukommelse
| Understøttede hukommelsestyper | DDR4-SDRAM |
| Antal hukommelsesstik | 2 |
| Hukommelses slots type | DIMM |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
| ECC-kompatibilitet | NON-ECC |
| Understøttede hukommelsesclock-hastigheder | 2133,2400,2666,2800,2933,3000,3200 MHz |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Ikke-bufferet hukommelse | Ja |
Lagring controllers
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | M.2, SATA III |
Intern I/O
| USB 2.0-stik | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) stik | 1 |
| Antal SATA III-stik | 4 |
| Lydstik på frontpanel | Ja |
| ATX strømstrik (24 stikben) | Ja |
| Strømstik til ventilator | Ja |
| CPU-ventilatorstik | Ja |
| Antal kabinetventilatorstik | 1 |
| EPS strømstik (8-pin) | Ja |
| Antal COM-stik | 1 |
Bagpanel I/O porte
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal PS/2-porte | 2 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgange til hovedtelefoner | 2 |
| Mikrofonindgang | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Wi-Fi | Ingen |
Funktioner
| Bundkort chipsæt | Intel H610 |
| Lyd-output kanaler | 7.1 kanaler |
| Komponent til | PC |
| Motherboard form faktor | mini ITX |
| Bundkort chipset familie | Intel |
| Strømkilde type | ATX |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11 |
| Kompatible operativsystemer | Windows® 11 64-bit, Windows® 10 64-bit |
Udvidelsessokler
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 1 |
| Antal M.2 (M) slots | 1 |
BIOS
| BIOS-type | UEFI AMI |
| BIOS-hukommelsesstørrelse | 128 Mbit |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 226 mm |
| Pakkedybde | 182 mm |
| Pakkehøjde | 60 mm |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 170,2 mm |
| Dybde | 170,2 mm |
| Højde | 71 mm |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | SATA |
| Drivere inkluderet | Ja |
Andre funktioner
| Vægt | 382 g |