Cooler Master MWE Bronze V3 750 strømforsyning - 750W 80 PLUS Bronze
ATX12V 3.1/ EPS12V
Opgradere til sleeved kabler
1x
Cooler Master MWE Bronze V3 750 strømforsyning - 750W 80 PLUS Bronze
1x
Føniks PSU Kabel Extension Kit Sort
=
Cooler Master MWE Bronze V3 750 strømforsyning - 750W 80 PLUS Bronze
1x
Føniks PSU Kabel Extension Kit Sort
907,-
DKK
(725,60 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 750 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Indgangsstrøm | 6 A |
| Strømkorrektionsfaktor (PFC) | Aktiv |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 120 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 744 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 120 W |
| Kombineret effekt (-12V) | 3,6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 15 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 62 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,3 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 3 A |
| Godt signalstrøm forsinkelseshastighed | 100 - 500 ms |
| Effektivitet | 88% |
| Holdetid | 16 ms |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overstrøm, Højspænding, Kortslutning, Lavspænding |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 24-pin ATX |
| Længde på strømkabel på bundkort | 50 cm |
| Antal SATA strømstik | 6 |
| Strømkabellængde SATA | 400,550,700 mm |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 3 |
| Strømkabellængde Perifere (Molex) | 550,700,400 mm |
| EPS strømstik (8-pin) | Ja |
| EPS-strømstik (4 + 4-benet) | Ja |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 4 |
| ATX strømstrik (24 stikben) | Ja |
| Kabeltype | Ikke modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Bronze |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| ATX-version | 3.1 |
| Lejeteknologi | HDB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 100000 t |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Antal blæsere | Ja |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | BIS, CE, China Compulsory Certification (CCC), EAC, Federal Communications Commission (FCC), KC, RCM, RoHS, TÜV mark, UKCA |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 140 mm |
| Højde | 86 mm |
| Vægt | 1,75 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 245 mm |
| Pakkedybde | 190 mm |
| Pakkehøjde | 110 mm |
| Pakkevægt | 2,15 kg |
| Pakketype | Kasse |