Lenovo ThinkBook 14 G8 IRL 21SG Bærbar PC
Intel Core 7 (Serie 2) 240H / 2.5 GHz - 16 GB DDR5 - 512 GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0 x4 - NVM Express (NVMe) - 14" IPS
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
11.393,-
DKK
(9.114,40 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
Lenovo ThinkBook 14 G8 IRL 21SG Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
Lenovo ThinkBook 14 G8 IRL 21SG Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
11.093,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
10.993,-
DKK
(8.794,40 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook |
| Operativsystem | Windows 11 Pro - dansk/ engelsk / finsk / norsk / svensk |
| CPU | Intel Core 7 (Serie 2) 240H / 2.5 GHz |
| Max Turbo Speed | 5.2 GHz |
| Antal kerner | 10-core |
| Cache | 24 MB |
| Funktioner | Integreret hukommelsescontroller |
| RAM | 16 GB (1 x 16 GB) |
| Maks. understøttet RAM | 64 GB |
| Teknologi | DDR5 SDRAM; Litium-polymer |
| Hastighed | 2800 MHz |
| Vurderet hastighed | 2800 MHz |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| Antal åbninger | 2 |
| Tomme åbninger | 1 |
| Hovedlager | 512 GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0 x4 - NVM Express (NVMe) |
| Type | 14" - IPS; Tastatur, touchpad |
| Opløsning | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 60 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 300 cd/m² |
| Vandret synsvinkel | +89 / -89 |
| Lodret synsvinkel | +89 / -89 |
| Farvespektrum | 45% NTSC |
| Egenskaber | Blændfri, Low Blue Light-teknologi; Spildresistent, multi-touch touchpad, tasteløst touchpad, præcisions-touchpad, Copilot-nøgle; Wake-on-LAN (WOL), dobbelt strøm (2x2); Adgangskode for administrator, adgangskode for harddisk, opstartsadgangskode, MIL-STD-810H testet, Rapid Charge Pro, Modern Standby, selvhelbredende BIOS |
| Grafik-processor | Intel Graphics |
| Maks. understøttede skærme | 3 eksterne skærm(e) |
| Videosystemegenskaber | DirectX 12.1 |
| Kamera | Ja - 1080p |
| Kameraegenskaber | Privatlivslukker, Windows Hello, fikseret fokus, hybrid FHD/IR-kamera |
| Lyd | Stereohøjttalere, dobbelt array-mikrofon |
| Codec | Realtek ALC3287 |
| Overensstemmelsesstandarder | High Definition Audio, Dolby Audio; RoHS, Energy-Related Products (ErP) Lot 6, Energy-Related Products (ErP) Lot 26, TUV Rheinland Low Blue Light (Software Solution) |
| Audiofunktioner | Input: smart støjannullering |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
| Tastatur layout | Nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Trådløs controller | M.2 Card |
| Netværksinterface | Gigabit Ethernet |
| Kapacitet | 45 Wh |
| Run-time | Op til 12.63 timer |
| Batteri run-time | Lokal video (1080p) afspilningstid (150 nits): op til 12.63 timer |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 65 Watt |
| Holdere | 2 x M.2 (PCI Express 4.0 x4) (1 fri) |
| Interfacedetaljer | USB 3.2 Gen 1 ¦ USB 3.2 Gen 1 (Always On) ¦ USB-C 3.2 Gen 2 (supports DisplayPort 1.4 Alt Mode) (Power Delivery 3.0) ¦ USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.1 Alt Mode) (Power Delivery 3.0) ¦ HDMI (4K support) ¦ LAN ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon |
| Hukommelseskortlæser | Ja (SD-kort) |
| Med software | Microsoft Office (prøve) |
| Farve | Dobbelttonet arktisk grå |
| Materiale af etui | Aluminium (top), polykarbonat ABS (bund) |
| Overfladefinish | Anodiserende sandblæsning |
| Sikkerhed | Firmware Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingeraftrykslæser |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat) |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington nano sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | USB-C strømadapter |
| Lokalisering | Sprog: Engelsk, Nordisk / region: Danmark, Finland, Norge, Sverige |
| Fabrikant Sælger Program | Lenovo TopSeller |
| Dimensioner (B x D x H) | 31.35 cm x 22.4 cm x 1.75 cm |
| Vægt | 1.36 kg |
| TCO-certificeret | - TCO Certified Notebooks 9, TCO certificeret, generation 10, til bærbare computere |
| EPEAT kompatibel | EPEAT Gold |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
| Karbonfodaftryk | 283 kg karbonudledning |
| Samlet CF/enhed standard afvigelse (kg CO2e) | 50 |
| PAIA Version | 1.4.3 |
| Indpakning genbrugt indhold | Plastikfri |
| Service & Support | Basisgaranti - 1 år - levering og afhentning ¦ Udvidet garanti - 2 år - levering og afhentning |
| Pakket service | 2 års Lenovo Depot Support, CO2 Offset 0,5 ton (2nd Gen) |
| Min. driftstemperatur | 5 °C |
| Maks. driftstemperatur | 35 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 8 - 95% |