HP ZBook Power G11 A Mobile Workstation Bærbar PC
AMD Ryzen 9 8945HS / 4 GHz - 64 GB DDR5 - 1 TB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe), tredobbelt niveau-celle (TLC) - 16" IPS
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
23.212,-
DKK
(18.569,60 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
HP ZBook Power G11 A Mobile Workstation Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
HP ZBook Power G11 A Mobile Workstation Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
22.912,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
22.812,-
DKK
(18.249,60 ekskl. moms)
| Produkttype | Mobil arbejdsstation - AI Ready |
| Operativsystem | Windows 11 Pro - dansk/ engelsk / finsk / norsk / svensk |
| CPU | AMD Ryzen 9 8945HS / 4 GHz |
| Max Turbo Speed | 5.2 GHz |
| Antal kerner | 8-core |
| Cache | L3 - 16 MB |
| RAM | 64 GB (2 x 32 GB) |
| Maks. understøttet RAM | 64 GB |
| Teknologi | DDR5 SDRAM; 6-cellet Litium-polymer |
| Hastighed | 5600 MHz |
| Vurderet hastighed | 5600 MHz |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| Antal åbninger | 2 |
| Tomme åbninger | 0 |
| Hovedlager | 1 TB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe), tredobbelt niveau-celle (TLC) |
| Type | 16" - IPS; Tastatur, ClickPad |
| LCD Backlight Teknologi | WLED bagbelysning |
| Opløsning | 2560 x 1600 (WQXGA); 5 Megapixel |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 60 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedklarhed | 400 cd/m² |
| Farvespektrum | 100% sRGB |
| Egenskaber | Low Blue Light-teknologi, WQXGA ultrabred synsvinkel (UWVA) anti-genskin eDP +PSR2; Lydkontrol, multi-touch clickpad, gestikulationsfunktion, præcisions-touchpad, glas-klikpude, spildresistent, DuraKeys; Miracast, dobbelt strøm (2x2); BIOS Absolute Persistence, Power On Authentication, HP Fast Charge, Pre-boot Authentication, Master Boot Record Security, MIL-STD-810H testet, Secured-kerne PC-aktiveret |
| Tastaturnavn | HP Premium |
| Grafik-processor | AMD Radeon 780M |
| Kamera | Ja |
| Kameraegenskaber | Privatlivslukker, IR-kamera, Windows Hello, 88° udsyn, HP Auto Frame |
| Lyd | Dobbelte stereohøjttalere, dobbelt array-mikrofon |
| Codec | Realtek ALC3247 |
| Overensstemmelsesstandarder | High Definition Audio; IEEE 802.3, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.11d, IEEE 802.11i, WiFi-certificeret, IEEE 802.11h, IEEE 802.11e, IEEE 802.11k, IEEE 802.11j, IEEE 802.3az, IEEE 802.11w, IEEE 802.11r, IEEE 802.11v, IEEE 802.11mc; Lav halogen |
| Audiofunktioner | Output: disktrete forstærkere, Poly Studio |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
| Tastatur layout | Pan Nordic |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Bluetooth-klasse | Klasse 2 |
| Trådløs controller | MediaTek RZ616 - PCI Express Mini Card (M.2) |
| Netværksinterface | Gigabit Ethernet |
| Kapacitet | 83 Wh |
| Input | AC 115/230 V (50/60 Hz) |
| Output | 150 Watt, 19.5 V, 16 A |
| Interfacedetaljer | 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.1 Alt Mode) (Power Delivery) ¦ USB 3.2 Gen 1 (opladning) ¦ USB 3.2 Gen 1 ¦ HDMI ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon ¦ LAN (RJ-45) |
| Hukommelseskortlæser | Ja (SD-kort) |
| Med software | HP Remote Graphics Software, HP Recovery Manager, HP Support Assistant, Bing Toolbar, HP Hotkey Support, HP Performance Advisor, Windows Defender, HP Secure Erase, HP Security Manager, HP Client Security Manager, HP Device Access Manager, HP JumpStart, HP PC Hardware Diagnostics, HP Connection Optimizer, HP Sure Click, HP Manageability Integration Kit, HP Privacy Settings, HP Cloud Recovery, HP Sure Sense, HP Audio, HP Sure Recover Gen3, HP BIOSphere Gen6, HP Client Security Suite Gen6, HP Native Miracast Support, HP Admin, HP Client Security Manager Gen7, HP Sure Start Gen6, HP Services Scan, HP Presence |
| Integrerede funktioner | Lyssensor for omgivelser, gangsensor, bevægelsessensor, HP Tamper Lock, HP Sure Platform |
| Sikkerhed | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingeraftrykslæser |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat), chassisintrængelsessensor |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington nano sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | HP 150W Slim Smart AC Adapter |
| Lokalisering | Sprog: Dansk, Norsk, Finsk, Svensk / region: Danmark, Finland, Norge, Sverige |
| Dimensioner (B x D x H) | 35.94 cm x 25.1 cm x 2.29 cm |
| Vægt | 2.04 kg |
| Forsendelsesdimensioner (VxDxH)/vægt | 55.2 cm x 6.9 cm x 34.5 cm |
| TCO-certificeret | - TCO certificeret, generation 10, til bærbare computere |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
| Fremstilling (kg CO2e) | 225 |
| Logistik (kg CO2e) | 22 |
| EOL (kg CO2e) | 0.9 |
| Produkt genbrugt indhold | 60 % - post-forbruger genbrugt plastik |
| Indpakningsoplysninger | Genbrugelig |
| Service & Support | Begrænset garanti - reservedele og arbejdskraft - 1 år |
| Min. driftstemperatur | 0 °C |
| Maks. driftstemperatur | 35 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 10 - 90 % (ikke-kondenserende) |
| Modstandsdygtighed over for stød (operativ) | 40 g @ 2 ms |
| Modstandsdygtighed over for stød (non-operativ) | 240 g @ 2 ms |
| Vibration tolerance (operativ) | 1.043 g @ RMS (random) |
| Vibration tolerance (non-operativ) | 3.5 g @ RMS (random) |