HP ZBook Fury 16 G11 Mobile Workstation Bærbar PC
Intel Core i7 (14. Gen) i7-14700HX / 2.1 GHz - 32 GB DDR5 - 1 TB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe), tredobbelt niveau-celle (TLC) - 16" IPS
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
41.953,-
DKK
(33.562,40 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
HP ZBook Fury 16 G11 Mobile Workstation Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
HP ZBook Fury 16 G11 Mobile Workstation Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
41.653,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
41.553,-
DKK
(33.242,40 ekskl. moms)
| Produkttype | Mobil arbejdsstation |
| Operativsystem | Windows 11 Pro - dansk/ engelsk / finsk / norsk / svensk |
| CPU | Intel Core i7 (14. Gen) i7-14700HX / 2.1 GHz |
| Max Turbo Speed | 5.5 GHz |
| Antal kerner | 20-core |
| Cache | L3 - 33 MB |
| Chipset | Intel WM790 |
| Funktioner | Hyper-Threading teknologi, Intel Turbo Boost Technology, Intel Smart Cache |
| RAM | 32 GB (2 x 16 GB) |
| Maks. understøttet RAM | 128 GB |
| Teknologi | DDR5 SDRAM; 8-cellet Litium-polymer |
| Hastighed | 5600 MHz |
| Vurderet hastighed | 5600 MHz |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| Antal åbninger | 4 |
| Tomme åbninger | 2 |
| Hovedlager | 1 TB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe), tredobbelt niveau-celle (TLC) |
| Type | 16" - IPS; Tastatur, touchpad |
| LCD Backlight Teknologi | WLED bagbelysning |
| Opløsning | 1920 x 1200 (WUXGA); 5 Megapixel |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 60 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Pixeltæthed (ppi) | 142 |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 400 cd/m² |
| Farvespektrum | 100% sRGB |
| Egenskaber | Micro Edge, WUXGA ultrabred synsvinkel (UWVA) anti-genskin eDP; Quiet-Touch taster, 3-knappers tastatur, spildresistent, DuraKeys; Wake-on-LAN (WOL), dobbelt strøm (2x2), MU-MIMO, CNVi, 160 MHz Wi-Fi båndbredde; BIOS Absolute Persistence, Power On Authentication, HP Fast Charge, Pre-boot Authentication, Master Boot Record Security, HP Secure Platform |
| Tastaturnavn | HP Premium Quiet Keyboard |
| Multi-GPU konfiguration | 1 enkelt GPU kort / integreret GPU |
| Grafik-processor | NVIDIA RTX 2000 Ada / Intel UHD Graphics |
| Videohukommelse | 8 GB GDDR6 SDRAM |
| Kamera | Ja - HD |
| Kameraegenskaber | Privatlivslukker, IR-kamera |
| Lyd | Dobbelte stereohøjttalere, HP World Facing Microphone/dobbelt-array digital mikrofon |
| Codec | Realtek ALC3315 |
| Audiofunktioner | Output: disktrete forstærkere, Poly Studio |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
| Tastatur layout | Pan Nordic |
| Trådløs | NFC, 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Bluetooth-klasse | Klasse 2 |
| Trådløs controller | Intel WI-FI 7 BE200 - PCI Express Mini Card (M.2) |
| Netværksinterface | Gigabit Ethernet |
| Ethernet Controller | Intel I219-V |
| Protokol til fjernadministration | SNMP 2 |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.11d, IEEE 802.11i, WiFi-certificeret, IEEE 802.11h, IEEE 802.11e, IEEE 802.11k, IEEE 802.11r, IEEE 802.11v; Lav halogen |
| Kapacitet | 95 Wh |
| Input | AC 115/230 V (50/60 Hz) |
| Output | 200 Watt, 19.5 V, 21 A |
| Interfacedetaljer | 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 1.4 Alt Mode) (Power Delivery, Sleep & Charge) ¦ USB 3.2 Gen 1 (opladning) ¦ USB 3.2 Gen 1 ¦ HDMI ¦ Mini DisplayPort 1.4a ¦ LAN (RJ-45) ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon |
| Hukommelseskortlæser | Ja (SD-kort, SDHC-kort, SDXC-kort, SDUC Card) |
| Med software | HP Recovery Manager, HP Support Assistant, HP Power Manager, HP Hotkey Support, Windows Defender, HP Secure Erase, HP Security Manager, HP Device Access Manager, HP JumpStart, HP PC Hardware Diagnostics, HP Connection Optimizer, HP Sure Click, HP Manageability Integration Kit, HP Privacy Settings, HP Cloud Recovery, HP Sure Sense, HP Sure Recover Gen3, HP Sure Run Gen3, HP BIOSphere Gen6, myHP, HP Noise Cancellation Software, HP Native Miracast Support, HP Admin, HP Easy Clean, HP Smart Support, Data Science Stack, HP Client Security Suite Gen7, HP Sure Start Gen6, HP Services Scan, Bing-søgning til IE11, Adobe Creative Cloud |
| Sikkerhed | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingeraftrykslæser, smartkortlæser |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat) |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington nano sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | HP 200W Slim Smart AC Adapter |
| Lokalisering | Sprog: Dansk, Norsk, Finsk, Svensk / region: Danmark, Finland, Norge, Sverige |
| Fabrikant Sælger Program | HP Smart Buy |
| Dimensioner (B x D x H) | 35.6 cm x 24.2 cm x 1.9 cm |
| Vægt | 2.4 kg |
| Forsendelsesdimensioner (VxDxH)/vægt | 55.2 cm x 6.9 cm x 34.5 cm |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
| Fremstilling (kg CO2e) | 297 |
| Logistik (kg CO2e) | 25 |
| EOL (kg CO2e) | 1 |
| Service & Support | Begrænset garanti - reservedele og arbejdskraft - 1 år |
| Min. driftstemperatur | 0 °C |
| Maks. driftstemperatur | 35 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 10 - 90 % (ikke-kondenserende) |
| Modstandsdygtighed over for stød (operativ) | 40 g @ 2 ms halv-sinus |
| Modstandsdygtighed over for stød (non-operativ) | 200 g @ 2 ms halv-sinus |
| Vibration tolerance (operativ) | 0.75 g @ RMS (random) |
| Vibration tolerance (non-operativ) | 1.5 g @ RMS (random) |