HP ZBook 8 G1as Mobile Workstation Bærbar PC
AMD Ryzen AI 9 HX PRO 375 - 64 GB DDR5 - 1 TB SSD PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe), tredobbelt niveau-celle (TLC) - 14" IPS
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
27.516,-
DKK
(22.012,80 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
HP ZBook 8 G1as Mobile Workstation Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
HP ZBook 8 G1as Mobile Workstation Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
27.216,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
27.116,-
DKK
(21.692,80 ekskl. moms)
| Produkttype | Mobil arbejdsstation |
| Operativsystem | Windows 11 Pro - dansk/ engelsk / finsk / norsk / svensk |
| CPU | AMD Ryzen AI 9 HX PRO 375 |
| Max Turbo Speed | 5.1 GHz |
| Antal kerner | 12-core |
| Cache | L3 - 24 MB |
| Neural Processor Unit (NPU) | AMD Ryzen AI |
| NPU-ydeevne Op Til (TOPS) | 55 TOPS |
| Total processorpræstation op til (TOPS) | 85 TOPS |
| RAM | 64 GB (2 x 32 GB) |
| Maks. understøttet RAM | 64 GB |
| Teknologi | DDR5 SDRAM - ikke-ECC; 5G, LTE, HSPA+; 3-cellet Litium-polymer |
| Hastighed | 5600 MT/s |
| Vurderet hastighed | 5600 MT/s |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| Antal åbninger | 2 |
| Tomme åbninger | 0 |
| Hovedlager | 1 TB SSD PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe), tredobbelt niveau-celle (TLC) |
| Type | 14" - IPS; Tastatur, ClickPad |
| LCD Backlight Teknologi | WLED bagbelysning |
| Berøringsskærm | Ja |
| Opløsning | 1920 x 1200 (WUXGA); 5 Megapixel |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 60 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedklarhed | 800 cd/m² |
| Farvespektrum | 100% sRGB |
| Fortrolighedsteknologi | HP SureView Reflect Gen5 |
| Egenskaber | WUXGA ultra bred visningsvinkel (UWVA) anti-blænding eDP +PSR +IOL, Low Blue Light-teknologi; Multi-touch clickpad, gestikulationsfunktion, præcisions-touchpad, spildresistent, volumenkontrol, Copilot-tast; Dobbelt strøm (2x2), Miracast, MU-MIMO, Wake-on-LAN (WOL); Data Science Ready, HP Fast Charge |
| Tastaturnavn | HP Premium |
| Grafik-processor | AMD Radeon 890M |
| Kamera | Ja |
| Kameraegenskaber | Privatlivslukker, IR-kamera, AI-kamera |
| Lyd | Dobbelte stereohøjttalere, HP World Facing Microphone/dobbelt-array digital mikrofon |
| Codec | Realtek ALC3315 |
| Overensstemmelsesstandarder | High Definition Audio; WiFi-certificeret; CSA, UL 62368-1, FCC, ICES, CISPR, VCCI, GS, CCC, SRRC, BSMI, NCC, KCC, KC, KES, Ukraine NSoC, TEC, EAEU Compliance, Saudi Arabian Compliance, RoHS, CECP, EMC, lav halogen |
| Audiofunktioner | Output: Poly Studio, disktrete forstærkere |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
| Tastatur layout | Pan Nordic |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Bluetooth-klasse | Klasse 1 |
| Trådløs controller | MediaTek MT7925 - M.2 2230 |
| Netværksinterface | Gigabit Ethernet |
| Ethernet Controller | Realtek RTL8111EPP |
| Protokol til fjernadministration | SNMP 2 |
| Generation | 5G |
| Styreenhed | HP R15 5G Solution - M.2 3052 |
| Maks. overførselshastighed | 4.67 Mbps |
| Service Provider | Eftersyn ikke inkluderet |
| Modtager | A-GPS/GPS/GLONASS/Galileo/Beidou/QZSS |
| Vægt | 236 g; 1.44 kg |
| Kapacitet | 62 Wh |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 100 Watt, 5 / 9 / 12 / 15 / 20 V |
| Holdere | 1 x Nano-SIM kort (1 fri) |
| Interfacedetaljer | 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.1 Alt Mode) (Power Delivery) ¦ USB 3.2 Gen 1 (strømdrevet) ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon ¦ HDMI ¦ LAN (RJ-45) |
| Med software | HP Client Catalog (gratis download), HP Client Management Script Library (gratis download), HP Connect for Microsoft Endpoint Manager, HP Cloud Recovery, HP driverpakker (gratis download), HP Image Assistant (gratis download), HP Manageability Integration Kit (gratis download), HP Power Manager med Battery Health Manager (download), HP BIOS Recovery, HP BIOSphere, HP Secure Erase, HP Wake on WLAN, Audio Permanent Disable, HP Sure Click, HP Sure Recover, HP Sure Run, HP Sure Sense, HP Sure Start, HP Services Scan, HP Smart Support, HP Support Assistant, myHP, HSA Fusion for Commercial, HSA Telemetry for Commercial, Poly Camera Pro, Poly Lens management software, Edge Customization, HP Connection Optimizer, HP Hotkey Support, HP MAC Address Manager, HP Notifications, HP UEFI BIOS Certification level 2.7B, HP PC Hardware Diagnostics Windows, HP Privacy Settings |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Copilot+ PC | Yes |
| Farve | Meteorsølv |
| Integrerede funktioner | Lyssensor for omgivelser, farvesensor, gangsensor, HP Sure Platform, HP Tamper Lock, termisk sensor |
| Sikkerhed | Fingeraftrykslæser, smartkortlæser |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat), chassisintrængelsessensor |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington-sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | HP 100 W Slim USB-C AC Adapter |
| Lokalisering | Sprog: Norsk, Svensk, Finsk, Dansk / region: Norge, Sverige, Finland, Danmark |
| Fabrikant Sælger Program | HP Smart Buy |
| Dimensioner (B x D x H) | 31.56 cm x 22.2 cm x 1.89 cm |
| Forsendelsesdimensioner (VxDxH)/vægt | 44.1 cm x 27.4 cm x 6.3 cm |
| EPEAT kompatibel | EPEAT Gold |
| EPEAT Klima+ | Yes |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
| Karbonfodaftryk | 230 kg karbonudledning |
| Fremstilling (kg CO2e) | 171 |
| Logistik (kg CO2e) | 20 |
| Brug (kg CO2e) | 34 |
| EOL (kg CO2e) | 0.8 |
| Total karbon u. brugsfase (kg CO2e) | 196 |
| Produkt genbrugt indhold | Post-forbruger genbrugt plastik, genbrugt metal, havbundet plastik |
| Pakket service | HP 3 år Onsite med Prognoseoversigt og Rejse til Mobil Arbejdsstation |
| Min. driftstemperatur | 0 °C |
| Maks. driftstemperatur | 35 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 10 - 90 % (ikke-kondenserende) |
| Modstandsdygtighed over for stød (operativ) | 40 g @ 2 ms halv-sinus |
| Modstandsdygtighed over for stød (non-operativ) | 240 g @ 2 ms halv-sinus |
| Vibration tolerance (operativ) | 1.043 g @ RMS (random) |
| Vibration tolerance (non-operativ) | 3.5 g @ RMS (random) |