HP ZBook 8 G1ak Mobile Workstation Bærbar PC
AMD Ryzen AI 7 PRO 350 / 2 GHz - 32 GB DDR5 - 512 GB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe), tredobbelt niveau-celle (TLC) - 14"
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
21.200,-
DKK
(16.960,00 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
HP ZBook 8 G1ak Mobile Workstation Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
HP ZBook 8 G1ak Mobile Workstation Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
20.900,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
20.800,-
DKK
(16.640,00 ekskl. moms)
| Produkttype | Mobil arbejdsstation |
| Operativsystem | Windows 11 Pro - dansk/ engelsk / finsk / norsk / svensk |
| CPU | AMD Ryzen AI 7 PRO 350 / 2 GHz |
| Max Turbo Speed | 5 GHz |
| Antal kerner | 8-core |
| Cache | L3 - 16 MB |
| Neural Processor Unit (NPU) | AMD Ryzen AI |
| NPU-ydeevne Op Til (TOPS) | 50 TOPS |
| Total processorpræstation op til (TOPS) | 66 TOPS |
| RAM | 32 GB (1 x 32 GB) |
| Maks. understøttet RAM | 64 GB |
| Teknologi | DDR5 SDRAM; 3-cellet Litium-polymer |
| Hastighed | 2800 MHz |
| Vurderet hastighed | 2800 MHz |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| Antal åbninger | 2 |
| Tomme åbninger | 1 |
| Hovedlager | 512 GB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe), tredobbelt niveau-celle (TLC) |
| Type | 14"; Tastatur, ClickPad |
| LCD Backlight Teknologi | WLED bagbelysning |
| Widescreen | Ja |
| Tastaturnavn | HP Premium |
| Grafik-processor | AMD Radeon 860M |
| Kamera | Ja |
| Opløsning | 5 Megapixel |
| Kameraegenskaber | Privatlivslukker, IR-kamera, Windows Hello |
| Lyd | Dobbelte stereohøjttalere, HP World Facing Microphone/dobbelt-array digital mikrofon |
| Codec | Realtek ALC3315 |
| Overensstemmelsesstandarder | High Definition Audio; IEEE 802.11d, IEEE 802.11i, WiFi-certificeret, IEEE 802.11h, IEEE 802.11e, IEEE 802.11k, IEEE 802.11r, IEEE 802.11v; CSA, VCCI, BSMI, GS, CCC, FCC, KCC, CISPR, ICES, KC, SRRC, NCC, lav halogen, UL 62368-1, TEC, KES, Low Blue Light-certificeret (LBL), Ukraine NSoC, EAEU Compliance, Saudi Arabian Compliance |
| Audiofunktioner | Output: disktrete forstærkere, Poly Studio |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
| Tastatur layout | Pan Nordic |
| Egenskaber | Lydkontrol, multi-touch clickpad, gestikulationsfunktion, præcisions-touchpad, Copilot-nøgle, spildresistent, DuraKeys; Miracast, Wake-on-LAN (WOL), dobbelt strøm (2x2), MU-MIMO; Automatic DriveLock, BIOS Absolute Persistence, HP DriveLock, HP Fast Charge, BIOS Update via Network, MIL-STD-810H testet, Secured-core PC-kapabel |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Bluetooth-klasse | Klasse 1 |
| Trådløs controller | MediaTek MT7925 - M.2 2230 |
| Netværksinterface | Gigabit Ethernet |
| Ethernet Controller | Realtek RTL8111EPP-CG |
| Protokol til fjernadministration | SNMP 2 |
| Vægt | 236 g; 1.44 kg |
| Kapacitet | 62 Wh |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 100 Watt, 5 / 9 / 12 / 15 / 20 V |
| Interfacedetaljer | 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.1 Alt Mode) (Power Delivery) ¦ USB-C 3.2 Gen 2 (supports DisplayPort 1.4 Alt Mode) (Power Delivery) ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon ¦ HDMI ¦ LAN (RJ-45) ¦ USB 3.2 Gen 1 (strømdrevet) |
| Med software | HP Support Assistant, HP Power Manager, HP Hotkey Support, HP Secure Erase, HP BIOSphere, HP Client Catalog (gratis download), HP Image Assistant (gratis download), HP MAC Address Manager, HP Notifications, HP Connection Optimizer, HP Sure Click, HP Sure Run, HP Sure Recover, HP Privacy Settings, HP Cloud Recovery, HP Sure Sense, HP Sure Admin, HP Client Management Script Library (gratis download), HP Wake on WLAN, myHP, HSA Fusion for Commercial, HSA Telemetry for Commercial, HP Tamper Lock, HP BIOS Recovery, HP Smart Support, Poly Lens management software, Windows Hello, HP Manageability Integration Kit (gratis download), HP Connect for Microsoft Endpoint Manager, HP PC Hardware Diagnostics Windows, HP Services Scan, Battery Health Manager, Poly Camera Pro, HP Sure Start, HP driverpakker (gratis download), HP UEFI BIOS Certification level 2.7B, Edge Customization, Audio Permanent Disable |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Farve | Meteorsølv |
| Integrerede funktioner | Lyssensor for omgivelser, gangsensor, HP Tamper Lock, farvesensor, termisk sensor, HP Sure Platform |
| Sikkerhed | Fingeraftrykslæser |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat), chassisintrængelsessensor |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington-sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | HP Slim 100W USB-C strømadapter |
| Lokalisering | Sprog: Dansk, Norsk, Finsk, Svensk / region: Danmark, Finland, Norge, Sverige |
| Fabrikant Sælger Program | HP Smart Buy |
| Dimensioner (B x D x H) | 31.56 cm x 22.2 cm x 1.89 cm |
| Forsendelsesdimensioner (VxDxH)/vægt | 44.1 cm x 27.4 cm x 6.3 cm |
| EPEAT kompatibel | EPEAT Gold |
| EPEAT Klima+ | Yes |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
| Produkt genbrugt indhold | Post-forbruger genbrugt plastik |
| Min. driftstemperatur | 0 °C |
| Maks. driftstemperatur | 35 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 10 - 90 % (ikke-kondenserende) |
| Modstandsdygtighed over for stød (operativ) | 40 g @ 2 ms halv-sinus |
| Modstandsdygtighed over for stød (non-operativ) | 240 g @ 2 ms halv-sinus |
| Vibration tolerance (operativ) | 1.043 g @ RMS (random) |
| Vibration tolerance (non-operativ) | 3.5 g @ RMS (random) |