HP EliteBook X G1a Notebook Next Gen AI Bærbar PC
AMD Ryzen AI 7 PRO 360 / 2 GHz - 32 GB LPDDR5X - 1 TB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe), tredobbelt niveau-celle (TLC) - 14" OLED
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
19.892,-
DKK
(15.913,60 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
HP EliteBook X G1a Notebook Next Gen AI Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
HP EliteBook X G1a Notebook Next Gen AI Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
19.592,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
19.492,-
DKK
(15.593,60 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook - 157° hængselsdesign |
| Operativsystem | Windows 11 Pro - dansk/ engelsk / finsk / norsk / svensk |
| CPU | AMD Ryzen AI 7 PRO 360 / 2 GHz |
| Max Turbo Speed | 5 GHz |
| Antal kerner | 8-core |
| Cache | L3 - 16 MB |
| RAM | 32 GB (medfulgt hukommelse er loddet) |
| Teknologi | LPDDR5X SDRAM; 4-cellet Litium-polymer |
| Hastighed | 4000 MHz |
| Vurderet hastighed | 4266 MHz |
| Hovedlager | 1 TB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe), tredobbelt niveau-celle (TLC) |
| Type | 14" OLED; Tastatur, ClickPad |
| Berøringsskærm | Ja |
| Opløsning | 2880 x 1800 (2.8K); 5 Megapixel |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 400 cd/m² |
| Farvespektrum | 100% sRGB |
| Egenskaber | BrightView, Low Power, HP Eye Ease; Multi-touch clickpad, gestikulationsfunktion, spildresistent; Dobbelt strøm (2x2), MU-MIMO; BIOS Absolute Persistence, HP SureStart, HP Automatic Drive Lock, HP DriveLock, BIOS Update via Network, HP Secure Erase, HP BIOS Recovery, Secured-kerne PC-aktiveret |
| Tastaturnavn | HP Premium |
| Grafik-processor | AMD Radeon 880M |
| Kamera | Ja |
| Kameraegenskaber | IR-kamera |
| Lyd | Fire stereohøjttalere, dobbelt array-mikrofon |
| Audiofunktioner | Output: disktrete forstærkere, Poly Studio |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
| Tastatur layout | Pan Nordic |
| Trådløs | NFC, 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Bluetooth-klasse | Klasse 1 |
| Trådløs controller | MediaTek MT7925 - M.2 1418 |
| Overensstemmelsesstandarder | WiFi-certificeret; VCCI, BSMI, GS, CCC, FIPS 140-2 Niveau 2, FCC, RoHS, KCC, CISPR, ICES, Common Criteria EAL4+, KC, CECP, SRRC, NCC, KES, UL/CSA 62368-1, Low Blue Light-certificeret (LBL), Ukraine NSoC, EAEU Compliance, Saudi Arabian Compliance, Ukraine TEC |
| Vægt | 275 g; 1.49 kg |
| Kapacitet | 74.5 Wh |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 100 Watt, 5 / 9 / 12 / 15 / 20 V |
| Interfacedetaljer | 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.1 Alt Mode) (Power Delivery) ¦ USB-C 3.2 Gen 2 (supports DisplayPort 2.1 Alt Mode) (Power Delivery) ¦ USB 3.2 Gen 2 (strømdrevet) ¦ HDMI ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon |
| Med software | HP Support Assistant, HP Power Manager, HP PC Hardware Diagnostics UEFI, HP Secure Erase, HP Client Catalog (gratis download), HP Driver Packs, HP Image Assistant (gratis download), HP MAC Address Manager, HP Notifications, HP Connection Optimizer, HP Sure Click, HP Sure Run, HP Sure Recover, HP Privacy Settings, HP Cloud Recovery, HP Sure Sense, HP Sure Admin, HP Client Management Script Library (gratis download), HP BIOSphere Gen6, HP Wake on WLAN, myHP, HSA Fusion for Commercial, HSA Telemetry for Commercial, HP Tamper Lock, HP BIOS Recovery, Absolute Persistence Module, HP Smart Support, Poly Lens management software, HP Manageability Integration Kit (gratis download), HP Connect for Microsoft Endpoint Manager, HP PC Hardware Diagnostics Windows, HP Services Scan, Battery Health Manager, HP AI Companion, Poly Camera Pro, HP Sure Start |
| Farve | Gletsjersølv |
| Integrerede funktioner | Accelerationsmåler, gangsensor, HP Tamper Lock, termisk sensor, HP Sure Platform |
| Sikkerhed | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingeraftrykslæser |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat), chassisintrængelsessensor |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington nano sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | HP 100 W Slim USB-C AC Adapter |
| Lokalisering | Sprog: Dansk, Norsk, Finsk, Svensk / region: Danmark, Finland, Norge, Sverige |
| Fabrikant Sælger Program | HP Smart Buy |
| Dimensioner (B x D x H) | 31.22 cm x 21.46 cm x 1.31 cm |
| TCO-certificeret | - TCO certificeret, generation 10, til bærbare computere |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
| Service & Support | Begrænset garanti - 1 år ¦ Begrænset garanti - batteri - 1 år ¦ Begrænset garanti - software - 90 dage |
| Min. driftstemperatur | 0 °C |
| Maks. driftstemperatur | 50 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 0 - 80 % (ikke-kondenserende) |
| Modstandsdygtighed over for stød (operativ) | 40 g @ 2 ms halv-sinus |
| Modstandsdygtighed over for stød (non-operativ) | 240 g @ 2 ms halv-sinus |
| Vibration tolerance (operativ) | 1.043 g @ RMS (random) |
| Vibration tolerance (non-operativ) | 3.5 g @ RMS (random) |