Apple Macbook Neo 13
A18 Pro - 8GB RAM - 256GB SSD - Citrus
Bærbar inkl. Docking Station
1x
Apple Macbook Neo 13
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
Apple Macbook Neo 13
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
6.498,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
6.398,-
DKK
(5.118,40 ekskl. moms)
Processor
| Processormodel | A18 Pro |
| Processorkerner | 6 |
| Performance-kerner | 2 |
| Effektive kerner | 4 |
Grafik
| Acceleration af strålesporing | Ja |
| Hukommelsesbåndbredde (maks.) | 60 GB/sek. |
| On-board grafikkort, model | Apple GPU |
Neural processor-enhed (NPU)
| Neural processor-enhed (NPU) | Apple Neural Engine (ANE) |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Hukommelsestype | unified memory |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 256 GB |
| Lagermedie | SSD |
Design
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Produktfarve | Citrus |
Kamera
| Front kamera HD type | Fuld HD |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
Andre funktioner
| Dolby-teknologier | Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Atmos |
| Tastaturopsætning | Dansk |
Netværk
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth-version | 6.0 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 2 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 36,5 Wh |
| Kontinuerlig videoafspilningstid (streamet) | 16 t |
| Batterilevetid | 11 t |
Strømstyring
| Nødvendig opladningseffekt (min) | 20 W |
Software
| Operativsystem installeret | macOS Tahoe |
| Apple Intelligence | Ja |
Emballage indhold
| Taske, materiale | Aluminium |
Vægt & størrelser
| Bredde | 297,5 mm |
| Dybde | 206,4 mm |
| Højde | 12,7 mm |
| Vægt | 1,23 kg |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
Display
| Skærm diagonal | 13 |
| Paneltype | IPS |
| Skærmopløsning | 2408 x 1506 pixel |
| Pixeltæthed | 219 ppi |
| Skærmens lysstyrke | 500 cd/m² |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Antal understøttede eksterne skærme | 1 |