Acer Chromebook Plus Enterprise 714 CBE794-1 Bærbar PC
Intel Core Ultra 7 (Serie 1) 155U / 1.7 GHz - 16 GB LPDDR5X - 256 GB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe), 3D Triple-level Cell (TLC) - Apacer - 14" IPS
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
12.284,-
DKK
(9.827,20 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
Acer Chromebook Plus Enterprise 714 CBE794-1 Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
Acer Chromebook Plus Enterprise 714 CBE794-1 Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
11.984,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
11.884,-
DKK
(9.507,20 ekskl. moms)
| Produkttype | Chromebook - AI Ready |
| Operativsystem | Google Chrome OS (med Chrome Enterprise Upgrade) |
| CPU | Intel Core Ultra 7 (Serie 1) 155U / 1.7 GHz |
| Max Turbo Speed | 4.8 GHz |
| Antal kerner | 12-core |
| Ydeevnekerner | 2 |
| Effektive Kerner | 10 |
| Cache | 12 MB |
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsitet Understøttelse | Ja |
| AI softwarerammer understøttet af NPU | DirectML, OpenVINO, WindowsML, ONNX RT |
| Understøttelse af Windows Studio Effekter | Ja |
| RAM | 16 GB (medfulgt hukommelse er loddet) |
| Teknologi | LPDDR5X SDRAM; Litiumion |
| Vurderet hastighed | 6400 MHz |
| Hovedlager | 256 GB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe), 3D Triple-level Cell (TLC) - Apacer |
| Type | 14" - IPS; Tastatur, touchpad |
| Opløsning | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 120 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 350 cd/m² |
| Farvespektrum | 100% sRGB |
| Egenskaber | HDCP, ComfyView, mat, 8-bit Color Depth, 86.3% screen-to-body ratio, 20 ms responsrate; OceanGlass touchpad, 1.55 m rejselængde; Dobbelt strøm (2x2) |
| Grafik-processor | Intel Graphics |
| Kamera | Ja - QHD |
| Videoopløsninger | 2560 x 1440 |
| Kameraegenskaber | Privatlivslukker, Temporal Noise Reduction, MIPI |
| Lyd | Stereohøjttalere, tre mikrofoner |
| Overensstemmelsesstandarder | DTS Sound |
| Audiofunktioner | Input: AI-støjreduktion |
| Tastaturbagbelysning | Ja (hvid) |
| Tastatur layout | Nordisk |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.3 |
| Netværksinterface | Gigabit Ethernet |
| Kapacitet | 53 Wh |
| Run-time | Op til 11.5 timer |
| Output | 65 Watt |
| Interfacedetaljer | 2 x USB-C (supports Thunderbolt 4, DisplayPort Alt Mode) (DC-In-kombo, Power Delivery) ¦ USB 3.2 Gen 1 ¦ HDMI ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon |
| Farve | Stålgrå |
| Materiale af etui | Anodiseret aluminium |
| Sikkerhed | Fingeraftrykslæser |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat) |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington nano sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | USB-C strømadapter |
| Specifik absorptionshastighed (SAR) | 1.35 W/kg (head) ¦ 1.35 W/kg (body) ¦ 1.35 W/kg (lem) |
| Lokalisering | Region: nordiske |
| Dimensioner (B x D x H) | 31.33 cm x 22.57 cm x 1.695 cm |
| Vægt | 1.35 kg |
| Service & Support | Begrænset garanti - 1 år - bring-ind ¦ International rejsende-garanti - 1 år |
