Chieftec VALUE SERIES APB-500B8 strømforsyning - 500W
ATX12V 2.3 - Sølv
Opgradere til sleeved kabler
=
665,-
DKK
(532,00 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 500 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 230 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 Hz |
| Indgangsstrøm | 4 A |
| Strøm faktor | 0,9 |
| Strømkorrektionsfaktor (PFC) | Aktiv |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 130 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 130 W |
| Kombineret effekt (-12V) | 3,6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 12,5 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 22 A |
| Maks. udgående strøm (+12 V1) | 24 A |
| Maks. udgående strøm (+12 V2) | 21 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 19 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,3 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 2,5 A |
| Effektivitet | 80% |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Højspænding, Overbelastning, Kortslutning, Lavspænding |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 20+4 pin ATX |
| Antal SATA strømstik | 3 |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 2 |
| EPS strømstik (8-pin) | Ingen |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 1 |
| Floppy-drev, stik | Ja |
| Kabeltype | Ikke modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| ATX-version | 2.3 |
Design
| Produktfarve | Sølv |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | CE, CB, TÜV, EAC |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 140 mm |
| Højde | 87 mm |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |