Chieftec Smart Series PSF-400B strømforsyning - 400W 80 PLUS Bronze
ATX12V 2.3
Opgradere til sleeved kabler
1x
Chieftec Smart Series PSF-400B strømforsyning - 400W 80 PLUS Bronze
1x
Føniks PSU Kabel Extension Kit Sort
=
Chieftec Smart Series PSF-400B strømforsyning - 400W 80 PLUS Bronze
1x
Føniks PSU Kabel Extension Kit Sort
915,-
DKK
(732,00 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 400 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 47 - 63 Hz |
| Strømkorrektionsfaktor (PFC) | Aktiv |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 100 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 360 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 100 W |
| Kombineret effekt (-12V) | 3.6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 12.5 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 16 A |
| Maks. udgående strøm (+12 V1) | 30 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 15 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0.3 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 2.5 A |
| Effektivitet | 87% |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overbelastning, Kortslutning |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 24-pin ATX |
| Længde på strømkabel på bundkort | 450 mm |
| Antal SATA strømstik | 4 |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 3 |
| EPS strømstik (8-pin) | Ja |
| PCI ekspres strømforbindelser (6-pin) | Ja |
| Diskettedrev, strømstik | Ja |
| Kabeltype | Ikke modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Bronze |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| ATX-version | 2.3 |
Design
| Produktfarve | Metallic |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 80 mm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Blæser placering | Side |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 140 mm |
| Højde | 87 mm |
Tekniske detaljer
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |