ASUS Vivobook S 16 D3607HA-RP102W Bærbar PC
AMD Ryzen 7 260 / 3.8 GHz - 32 GB DDR5 - 1 TB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) - 16"
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
10.293,-
DKK
(8.234,40 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
ASUS Vivobook S 16 D3607HA-RP102W Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
ASUS Vivobook S 16 D3607HA-RP102W Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
9.993,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
9.893,-
DKK
(7.914,40 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook |
| Operativsystem | Windows 11 Home |
| CPU | AMD Ryzen 7 260 / 3.8 GHz |
| Max Turbo Speed | 5.1 GHz |
| Antal kerner | 8-core |
| Cache | L3 - 16 MB |
| Neural Processor Unit (NPU) | AMD Ryzen AI |
| NPU-ydeevne Op Til (TOPS) | 16 TOPS |
| Total processorpræstation op til (TOPS) | 38 TOPS |
| RAM | 32 GB (1 x 16 GB + 16 GB (loddet)) |
| Teknologi | DDR5 SDRAM; 4-cellet Litiumion |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| Antal åbninger | 1 |
| Tomme åbninger | 0 |
| Hovedlager | 1 TB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) |
| Type | 16"; Tastatur, touchpad |
| Opløsning | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 144 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 300 cd/m² |
| Farvespektrum | 45% NTSC |
| Egenskaber | Blændfri, 89 % skærm til krop-forhold, IPS-niveau; Chiclet-tastatur, præcisions-touchpad, Copilot-nøgle, 1.7 m rejselængde; Dobbelt strøm (2x2); MIL-STD-810H testet, BIOS-beskyttelse, CNC-indgraveret logo, hurtigtopladende |
| Grafik-processor | AMD Radeon 780M |
| Kamera | Ja - Full HD |
| Kameraegenskaber | IR-kamera, privatlivslukker, Windows Hello |
| Lyd | Dobbelte højttalere, array-mikrofon |
| Audiofunktioner | Input: AI-støjannullering |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.3 |
| Kapacitet | 70 Wh |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 65 Watt, 20 V, 3.25 A |
| Interfacedetaljer | 2 x USB-C 3.2 Gen 1 (supports DisplayPort Alt Mode) (Power Delivery) ¦ 2 x USB 3.2 Gen 1 ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon ¦ HDMI |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Copilot+ PC | Yes |
| Farve | Matgrå, sort (tastatur) |
| Materiale af etui | Aluminium (LCD-dække), aluminium (bund), plastik (top) |
| Sikkerhed | Firmware Trusted Platform Module (TPM) Security Chip with Microsoft Pluton |
| Udstyr inkluderet | USB-C strømadapter |
| Overensstemmelsesstandarder | REACH, RoHS, Energy Star 8.0 |
| Dimensioner (B x D x H) | 35.7 cm x 25.06 cm x 1.79 cm |
| Vægt | 1.7 kg |
| EPEAT kompatibel | EPEAT Silver |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |