ASUS VG245HE - LED-Skærm 24" AMD FreeSync TN 1ms
Display
| Skærm diagonal | 61 cm (24") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | TN |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Responstid | 1 ms |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Billedformat | 16:9 |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 100000000:1 |
| Synsvinkel, horisontal | 170° |
| Synsvinkel, vertikal | 160° |
| Vis antal farver | 16,78 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,2768 x 0,2768 mm |
| Synlig størrelse, horisontal | 53,1 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 29,9 cm |
| Farveområde | 72% |
| 3D | Ingen |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ingen |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| DVI-port | Ingen |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| Lydudgang | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| Pc lydindgang | Ja |
| HDCP | Ja |
| DC-in-stik | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ingen |
| Drejelig | Ingen |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 33° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Kroatisk, Tjekkisk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Fransk, Ungarsk, Indonesisk, Italiensk, Japansk, Koreansk, Persisk, Polsk, Portugisisk, Rumænsk, Russisk, Thai, Tyrkisk |
| Antal OSD sprog | 21 |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 22 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 16,18 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,5 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 561 mm |
| Dybde (med stativ) | 211 mm |
| Højde (med stativ) | 415 mm |
| Bredde (uden stativ) | 561 mm |
| Dybde (uden stativ) | 50 mm |
| Højde (uden stativ) | 329 mm |
| Vægt (uden stativ) | 4,7 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 634 mm |
| Pakkedybde | 178 mm |
| Pakkehøjde | 492 mm |
| Pakkevægt | 6,6 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Lyd (3ˌ5 mm), HDMI, VGA |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Andre funktioner
| Skærm | LED |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| ECO-tilstand | Ja |
| Antal farver | 16,78 millioner farver |
| Certificering | BSMI, CB, CCC, CEL level , CU, ErP, FCC, ISO-9241-307, J-MOSS, KCC, PSE, UkrSEPRO, UL/cUL, WEEE, WHQL (Windows 10, Windows 8.1, Windows 7), MEPS, RCM, TUV Flicker-free , eStandby, TUV Low Blue Light |