ASUS GeForce GT 710 2GB EVO Grafikkort - lavprofil - blæserløs - 2GB GDDR5
NVIDIA GT 710 - PCI Express 2.0
Processor
| CUDA | Ja |
| CUDA-kerner | 192 |
| Grafikprocessor familie | NVIDIA |
| Grafikprocessor | GeForce GT 710 |
| Maksimal opløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Maksimalt antal skærme pr. grafikkort | 3 |
| Understøttelse af parallel behandlingsteknologi | Ikke understøttet |
Hukommelse
| Diskret grafikadapterhukommelse | 2 GB |
| Hukommelsestype for grafikadapter | GDDR5 |
| Hukommelsesbus | 64 Bit |
| Hukommelsesur hastighed | 5012 MHz |
Porte & Grænseflader
| Grænsefladetype | PCI Express 2.0 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 1.4b |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Antal DVI-D-porte | 1 |
Præstation
| OpenGL-version | 4.5 |
| HDCP-version | 1.4 |
| HDCP | Ja |
Design
| Kølingstype | Passiv |
| Antal porte | 2 |
| Produktfarve | Sort, Blå |
Strømstyring
| Minimum system strømføring | 300 W |
Vægt & størrelser
| Vægt | 254 g |
| Længde | 170 mm |
| Dybde | 39 mm |
| Højde | 69 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 228 mm |
| Pakkedybde | 163 mm |
| Pakkehøjde | 50 mm |
| Pakkevægt | 480 g |
| Pakketype | Kasse |