ASRock H610M-HVS/M.2 R2.0
bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - H610
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processor sokkel | LGA 1700 |
| Kompatibel processor serie | Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7 |
| Maksimalt antal SMP-processorer | 1 |
Hukommelse
| Understøttede hukommelsestyper | DDR4-SDRAM |
| Antal hukommelsesstik | 2 |
| Hukommelses slots type | DIMM |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
| ECC-kompatibilitet | NON-ECC |
| Understøttede hukommelsesclock-hastigheder | 3200 MHz |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Ikke-bufferet hukommelse | Ja |
Lagring controllers
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | M.2, SATA III |
Grafik
| Understøttelse af parallel behandlingsteknologi | Ikke understøttet |
| Maksimal opløsning | 4096 x 2160 pixel |
| HDCP | Ja |
Intern I/O
| USB 2.0-stik | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) stik | 2 |
| Stik til frontpanel | Ja |
| ATX strømstrik (24 stikben) | Ja |
| CPU-ventilatorstik | Ja |
| Indbrudsttik til kabinet | Ja |
| EPS strømstik (8-pin) | Ja |
| TPM-stik | Ja |
Bagpanel I/O porte
| Antal USB 2.0-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal PS/2-porte | 1 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Line-in | Ja |
| Mikrofonindgang | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| LAN Kontroller | Realtek RTL8111H |
| Wake-on-LAN klar | Ja |
| Wi-Fi | Ingen |
Funktioner
| Bundkort chipsæt | Intel H610 |
| Lydchip | Realtek ALC897 |
| Lyd-output kanaler | 7.1 kanaler |
| PC sundhedsovervågning | CPU, Ventilator, Spænding, Water cooling |
| Komponent til | PC |
| Motherboard form faktor | micro ATX |
| Bundkort chipset familie | Intel |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 Education x64, Windows 11 x64 |
| Certificering | - FCC, CE - ErP/EuP ready (ErP/EuP ready power supply is required) |
Udvidelsessokler
| PCI Ekspres x1 (Gen 3.x) slots | 1 |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 1 |
| Antal M.2 (M) slots | 1 |
BIOS
| BIOS-type | UEFI AMI |
| BIOS-hukommelsesstørrelse | 128 Mbit |
| System Management BIOS (SMBIOS) version | 2.7 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 223 mm |
| Dybde | 188 mm |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | SATA |