Argus BPS-500 strømforsyning - 500W 80 PLUS Bronze
ATX12V 2.4
Opgradere til sleeved kabler
=
827,-
DKK
(661,60 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 500 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 47 - 63 Hz |
| Indgangsstrøm | 7/3.5 A |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 100 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 420 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 100 W |
| Kombineret effekt (-12V) | 3,6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 12,5 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 15 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 41 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 15 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,3 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 2,5 A |
| Effektivitet | 88,4% |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 20+4 pin ATX |
| Antal SATA strømstik | 6 |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 3 |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 2 |
| CPU strømstik (4+4 pin) | Ja |
| ATX strømstik (20+4 pin) | Ja |
| Diskettedrev, strømstik | 1 |
| Floppy-drev, stik | Ja |
| PCI Express stik | Ja |
| Kabeltype | Ikke modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| ATX-version | 2.4 |
| Støjniveau | 37,5 dB |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
Vægt & størrelser
| Vægt | 1,67 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 150 mm |
| Pakkedybde | 140 mm |
| Pakkehøjde | 86 mm |
| Pakkevægt | 2,02 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |