AOC Gaming Q27G2E/BK - WLED 27" QHD 2560 x 1440 (DisplayPort: 155 Hz, HDMI: 144 Hz) Skærm
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 2560 x 1440 pixel |
| HD-type | Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Paneltype | VA |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Type af baggrundslys | W-LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Responstid | 4 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Svartid (MPRT) | 1 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 3000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 80000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 155 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Pixeltæthed | 109 ppi |
| Skærm diagonal (metrisk) | 68,6 cm |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 90% |
| sRGB-dækning (typisk) | 99% |
| Farveskala DCI-P3 | 90% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Spiltilstand | Ja |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort, Rød |
| Frontkantfarve | Sort/rød |
| Aftageligt stativ | Ja |
Porte & Grænseflader
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 23° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Tjekkisk, Hollandsk, Engelsk, Finsk, Fransk, Tysk, Italiensk, Japansk, Koreansk, Kroatisk, Polsk, Portugisisk, Russisk, Spansk, Svensk, Tyrkisk, Ukrainsk |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | F |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 26 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 26 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 34 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,3 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1331473 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 612,5 mm |
| Vægt (med stativ) | 4,63 kg |
| Dybde (uden stativ) | 46,6 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 730 mm |
| Pakkedybde | 187 mm |
| Pakkehøjde | 520 mm |
| Pakkevægt | 6,96 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, HDMI, DisplayPort |
| DisplayPort kabellængde | 1,8 m |
| HDMI-kabellængde | 1,8 m |
Andre funktioner
| Brandspecifikke teknologier | Crosshair |
| Lav inputforsinkelse | Ja |
| FPS-tæller | Ja |
| Opkaldspunkt | Ja |
| Skyggekontrol | Ja |
| Reduktion af bevægelsessløring | Ja |
| Udvendigt finish type | Mat |
| Garantiperiode | 3 År |
| Bezel tykkelse type | Rammeløs |
| Compliance-certifikater | CE |
| Certificering | REACH compliant,RoHs compliant,CB,TUV-Bauart-Mark,ISO 9241-307,EAC,FCC,Microsoft WHQL |