AOC Skærm
23.8" - Fast IPS - Fuld HD - 260 Hz - 1 ms - 2x HDMI - Sort, Rød - 16:9
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
1.343,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.313,-
DKK
(1.050,40 ekskl. moms)
Strømstyring
| 240 Hz | |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Strømforbrug (typisk) | 18 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,3 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | F |
Andre funktioner
| Lokal dæmpning | Ja |
| Tændt tilstand | 22 W |
| Garantiperiode | 3 År |
| (cdm) Tilgængelighedsperiode for reservedele | 7 år |
Design
| Rammeløst design | Ja |
| Frontkantfarve | Sort |
| Produktfarve | Sort, Rød |
| Efterbehandling af urkasse | Tekstur |
Præstation
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| NVIDIA G-SYNC | Kompatibel |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Adaptive Sync |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2,0 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1,4 |
| HDCP-version | 1,4/2,2 |
| HDCP | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Hældningsvinkelområde | -3 - 21° |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 540 mm |
| Dybde (med stativ) | 177,4 mm |
| Højde (med stativ) | 434,5 mm |
| Bredde (uden stativ) | 540 mm |
| Dybde (uden stativ) | 50,62 mm |
| Højde (uden stativ) | 324,84 mm |
| Vægt (med stativ) | 3,31 kg |
| Vægt (uden stativ) | 2,58 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 615 mm |
| Pakkedybde | 124 mm |
| Pakkehøjde | 420 mm |
| Pakkevægt | 5,35 kg |
Display
| Skærm diagonal | 60,5 cm (23,8 in) |
| Skærm diagonal (metrisk) | 60,5 cm |
| Skærm form | Flad |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Pixel pitch | 0,2745 x 0,2745 mm |
| Pixeltæthed | 92,56 ppi |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Paneltype | Fast IPS |
| Type af baggrundslys | W-LED |
| Maksimal opdateringshastighed | 260 Hz |
| Responstid | 1 ms |
| Svartid (MPRT) | 0,3 ms |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16,7 millioner farver |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| HD-type | Fuld HD |
| sRGB-dækning (typisk) | 111,7% |
| Farveskala DCI-P3 | 87,7% |
| Adobe RGB dækning | 86,6% |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Digital vertikal frekvens | 48 - 260 Hz |
| Digital horisontal frekvens | 30 - 290 kHz |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |